PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

„Równi na rynku pracy” – spotkania z doradcą zawodowym w Kluczborku
Wysłano 18.11.2014 o godz. 09:59:48 | Ostatnia modyfikacja: 18.11.2014 o godz.: 10:12:05
1_5.JPGNa przełomie października i listopada 2014r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Kluczborku doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Oleśnie przeprowadził zajęcia dla młodzieży bezrobotnej w ramach projektu „Równi na rynku pracy”, inicjatywy europejskiej pn. „Gwarancje dla młodzieży”. Projekt skierowany jest do osób w przedziale wiekowym 15-24 lata. Celem projektu jest objęcie osób młodych wsparciem prowadzącym do zatrudnienia, realizowanym we współpracy z instytucjami szkoleniowymi i pracodawcami, umożliwiającymi w miarę potrzeb nabycie lub podwyższenie umiejętności lub przekwalifikowanie się. W projekcie bierze udział 8 kobiet i 7 mężczyzn. Pierwszy etap projektu to spotkania indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym. Grupowe zajęcia obejmowały 20 godzin wsparcia. Miały przede wszystkim na celu uświadomienie uczestnikom jakie ma znaczenie poznanie siebie oraz swoich zainteresować, aby dobrze wybrać swój zawód i znaleźć ciekawą pracę.
W trakcie zajęć uczestnicy poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń mogli nabyć umiejętności poruszania się po obecnym rynku pracy i nauczyć się właściwej autoprezentacji, co w szczególności przydatne będzie w czasie promowania własnej osoby podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Uczestnicy odpowiedzieli sobie również na nurtujące ich pytania: Co to jest autoprezentacja? Jakie elementy składają się na ich wizerunek? W jaki sposób zapanować nad stresem przed wystąpieniem publicznym?
Kolejne spotkania z doradcą zawodowym przewidziane są na przyszły rok, podczas których młodzież uzupełni swoją wiedzę z zakresu rynku pracy. Mają też czas by zastanowić się co sprawia im najwięcej trudności w procesie poszukiwania pracy, a doradca zawodowy udzieli im właściwych wskazówek.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach i na zakończenie zgodnie stwierdzili, że umiejętność poszukiwania pracy oraz pozytywna autoprezentacja to już połowa sukcesu.


Ewa Korzeniewska
Agnieszka Świderska-Włodarczyk
Artur Gorący

1_5.JPG 2_5.JPG 3_1.JPG
 Praca z grupie
 Prezentacja wyników pracy grupowej
Uczestnicy projektu „Równi na rynku pracy” w trakcie zajęć z doradcą zawodowym

0000034275.jpg

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS