PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej w ŚHP w Opolu
Wysłano 01.12.2009 o godz. 08:21:42 | Ostatnia modyfikacja: 01.12.2009 o godz.: 11:04:57
ohp.jpgW dniach 19 i 27 listopada br., w ramach spotkań z rodzicami młodzieży ŚHP w Opolu, odbyły się prelekcje dotyczące profilaktyki uzależnień.
Na specjalne zaproszenie komendanta hufca i wychowawców, na zebrania rodziców przybył starszy inspektor ds. szkoleń i profilaktyki Straży Miejskiej w Opolu pan Marek Boczkowski.
Pan inspektor przedstawił rodzicom problemy związane z wagarowaniem ich dzieci, uświadomił wszystkim, jakie konsekwencje ponoszą dzieci, ale także i rodzice, w chwili, gdy nie jest realizowany obowiązek szkolny. Poinformował, gdzie szukać pomocy, w przypadku, gdy rodzic dowiaduje się, że jego dziecko bierze narkotyki, przedstawił sytuacje, kiedy młodzi ludzie mogą być narażeni na niebezpieczeństwo uzależnienia się od środków odurzających.
Pan Boczkowski przekazał wszystkim zainteresowanym adresy instytucji, zajmujących się profilaktyką uzależnień.
Po spotkaniu, w rozmowie z wychowawcami poinformował, że jego słowa spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, chociaż jeszcze chyba za wcześnie na pytania i rozmowy z ich strony, to uważamy, że takie spotkania mają sens i z całą pewnością będziemy je kontynuować.
Niepokojącym jest fakt, że wielu rodziców nie wie, co robią ich dzieci w czasie wolnym, ale także w czasie, kiedy powinni być w szkole, a w niej nie są. Dlatego tego typu spotkania będą organizowane nadal i jesteśmy przekonani, że spełnią swoje zadanie.
                                                                                                  Bogumiła Paluszek

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS