PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Namysłów: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Rolniczych i Zespole Szkół Mechanicznych
Wysłano 19.11.2014 o godz. 13:50:58
1_8.jpgTegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości trwa od 17 do 21 listopada w związku z tym pracownicy Punktu Pośrednictwa Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie dnia 18 listopada na zaproszenie pedagogów szkolnych udali się do szkół z ofertą dotyczącą działalności swoich biur. W spotkaniu wzięła udział młodzież IV klas, która już niedługo opuści progi swoich szkół i rozpocznie nowy etap życia.
Celem spotkania była przede wszystkim promocja jednostek OHP, które zapraszały przyszłych absolwentów do korzystania z szerokiej oferty usług Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Punktu Pośrednictwa Pracy znajdujących się na terenie Namysłowa.
Ofertę MCK i możliwości szkoleniowe przedstawiła uczniom Pani Katarzyna Kieryk -specjalista ds. rozwoju zawodowego, która podkreśliła, że warto inwestować w siebie i swój rozwój, ponieważ to na pewno zaowocuje w przyszłości.  
Pośrednik pracy z PPP w Namysłowie Pani Barbara Rybska przedstawiła aktualną ofertę pracy dla osób uczących się tj. kolportera ulotek. Osoby chętne mogły zacząć pracę już od następnego dnia.
Po części informacyjnej i promocyjnej zajęcia przybrały formę warsztatów, w których młodzież aktywnie uczestniczyła i mogła wykazać się kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Doradca zawodowy przeprowadził uczniom test przedsiębiorczości, z którego można było wywnioskować kto z łatwością przyjmuje postawę przedsiębiorczą, a kto dystansuje się i jest bierny. Ponadto młodzież chętnie uczestniczyła w kalamburach oraz zabawach związanych z umiejętnością kreatywnego myślenia proponowanych przez doradcę zawodowego Pana Piotra Józefowicza.
W ramach tygodnia przedsiębiorczości w Zespole Szkół Mechanicznych zorganizowany został przez Punkt Pośrednictwa Pracy  kiermasz ofert pracy dla osób uczących się. Młodzież mogła zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy dla osób uczących się oraz zarejestrować się w PPP w Namysłowie.
Ponadto na zaproszenie Barbary Rybskiej- pośrednika pracy z PPP w Namysłowie na zorganizowaną w tym dniu giełdę pracy przybyli przedstawiciele Agencji Zatrudnienia Covebo.
Młodzież miała możliwość osobistego kontaktu z pracownikami agencji, Propozycje pracy jakie mieli do zaoferowania dla młodzieży cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów obu szkół. Oferta przedświątecznego tygodniowego wyjazdu do Holandii jaka została przedstawiona uczestnikom spotkania  zawierała dodatkowe bonusy w ramach których uczestnik nie płaci za przejazd do Holandii, za mieszkanie a także ubezpieczenie. Wszystko pokrywa firma, która w tym czasie chce zatrudnić młodzież.  
Inicjatywy zorganizowane przez pracowników OHP w Namysłowie przy współpracy z pedagogami szkolnymi w ramach obchodu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych absolwentów szkół.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to przedsięwzięcie wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którego pomysłodawcami są: Carl Schramm z Fundacji Kauffmanna, były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz brytyjska organizacja Make Your Mark.
Ideą wydarzenia jest promocja przedsiębiorczości rozumianej również jako świadome kształtowanie ścieżki kariery zawodowej.


Barbara Rybska
Katarzyna Kieryk
Piotr Józefowicz

1_8.jpg 3.jpg
Pracownicy OHP podczas zajęć z młodzieżą Zespołu Szkół Rolniczych Prezentacja ofert pracy« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS