PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

W Kędzierzynie – Koźlu trwa projekt „Międzypokoleniowe warsztaty mikołajkowe”
Wysłano 03.12.2014 o godz. 15:11:09

1.jpgOd dnia 24.11.2014 r. uczestnicy Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu, członkowie klubu Aktywnych, pod opieką wychowawcy Beaty Smutek, rozpoczęli działania artystyczne w ramach projektu „Międzypokoleniowe Warsztaty Mikołajkowe”. Projekt realizowany jest  dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze Środków Gminy Kędzierzyn – Koźle. Inicjatorami projektu byli nasi aktywni uczestnicy, działający także w Młodzieżowym Centrum Aktywnych przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Brzdąc”. Celem miało być wyjście naszej młodzieży z działaniami do środowiska lokalnego oraz nawiązanie współpracy i nowych kontaktów między ludźmi z różnych grup społecznych i przełamanie barier wiekowych. Do projektu zaproszeni zostali Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Brzdąc” oraz uczestnicy naszego hufca będący uczniami gimnazjum. Z każdą z tych grup nasi wolontariusze mają przeprowadzić zajęcia plastyczno – artystyczne i stworzyć ciekawe własnoręcznie wykonane prezenty mikołajkowe.


Pierwsza z trzech część projektu skierowana była do dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej, dla których zajęcia plastyczne prowadzili  uczestnicy naszego hufca w dniach 25.11.2014 r. i 02.12.2014 r. W ich trakcie, przy użyciu szablonów, filcu, kolorowych nitek, guzików i cekinów powstały kolorowe etui na telefony komórkowe. Uczestnicy na początku pracy dobrali się z dziećmi w pary i w ciągu całych zajęć  wspierali swoich podopiecznych. Pomagali im dobierać materiały, wycinać oraz sklejać drobne elementy. Najwięcej pomocy potrzebowały dzieci przy czynności zszywania i nawlekania nici. Dla niektórych z nich było to pierwsze zetknięcie z małym krawiectwem, które dzięki wsparciu i ciepłym słowom wolontariuszy będzie dla dzieci miłym wspomnieniem. Wspólnie wykonana praca wymagała dużego skupienia, cierpliwości i precyzji także od młodzieży, która bardzo sumiennie podeszła do swoich zadań. Mali podopieczni otrzymali od swoich starszych kolegów wiele pochwał. Było to dla nas wszystkich niezwykłe doświadczenie i zachęta do dalszego działania. Dnia 01.12.2014 r. odbyła się druga część projektu – warsztaty artystyczne skierowane do kilkunastu uczestników hufca, uczniów gimnazjum. W ich trakcie młodzież przygotowywała broszki – kwiaty z myślą o tym, że staną się one prezentami  mikołajkowymi dla Seniorów z nasze o miasta. Do ich wykonania uczestnicy użyli guzików, materiałów, tiuli, koralików oraz żyłek i posłużyli się zupełnie nową dla nich techniką plastyczną polegającą na wycinaniu, opalaniu, zszywania i formowaniu materiału. Wszyscy byliśmy zdziwieni i miło zaskoczeni efektami uzyskanymi oraz atmosferą pracy wypełnioną skupieniem, zaangażowaniem, spokojem i ciekawymi pomysłami. Przed nami jeszcze warsztaty w Domu Dziennego Pobytu, w trakcie których nasi uczestnicy pracować będą z Seniorami. Serdecznie zapraszamy do śledzenia dalszych naszych działań projektowych.

Beata Smutek

1.jpg 2.jpg
Aktywni wolontariusze w trakcie artystycznych zajęć dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Brzdąc” Uczestnicy Hufca wykonują broszki podczas warsztatów plastycznych


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS