PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Namysłów: rozpoczęły się kolejne zajęcia w ramach Gwarancji dla Młodzieży
Wysłano 09.12.2014 o godz. 10:14:12
2.JPGW ramach projektu „Równi na rynku pracy” w namysłowskich jednostkach Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w dniu 08 grudnia br. rozpoczęły się grupowe zajęcia z prawnikiem, z których skorzysta piętnastu beneficjentów z Namysłowa i okolic. Pierwsze spotkanie trwało pięć godzin dydaktycznych. W ramach pełnego cyklu zajęć grupowych uczestnicy zapoznają się z systemem prawa polskiego ze szczególnym uwzględnieniem podstaw prawa konstytucyjnego, rodzinnego, cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstaw zasad sporządzania pism procesowych, postępowań sądowych, poznają informacje na temat kosztów i opłat sądowych. Pani Dagmara Bak zapozna uczestników z podstawowymi regulacjami Kodeksu pracy, Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu rodzinnego. Każdy z uczestników pozna sposoby postępowania przed sądem oraz innymi organami. Beneficjenci poznają również zagadnienia prawne związane z małżeństwem, macierzyństwem, urlopami wychowawczymi i umowami o pracę.
Ponadto, w dniu dzisiejszym rozpoczęły się zajęcia z podstawowej obsługi komputera w których bierze udział czwórka naszych beneficjentów. Zajęcia te będą trwały do 10 grudnia br. W ramach 30 godzin dydaktycznych kursu osoby zapoznają się z programem MS Office tj.: MS Word, MS Excel, MS Power Point, MS Acces, Outlook, zastosowaniem plików PDF oraz zakładaniem konta e-mail.
W ubiegłym tygodniu, tj. od 02 do 05 grudnia miały miejsce spotkania grupowe z psychologiem. Zajęcia były podzielone na 2 spotkania dla każdej z dwóch grup. Celem zajęć było wzmocnienie kompetencji społecznych młodych ludzi, nabycie pewności siebie, umiejętności kształtowania pozytywnych relacji interpersonalnych. Beneficjenci projektu poznali także sposoby ustalania granic swojej niezależności, dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach trudnych i stresowych oraz jak rozładować negatywne emocje. Podczas zajęć prowadzonych przez Pana Macieja Janek beneficjenci mieli możliwość poznania rodzajów
i stylów komunikacji, możliwych barier im towarzyszących, zasad efektywnej komunikacji werbalnej jak i niewerbalnej. Prowadzący przedstawił praktyczne zasady i wskazówki komunikowania się, aby zostać właściwie zrozumianym. Ćwiczenia przeprowadzone przez psychologa pozwoliły uczestnikom poznać praktyczne zasady i wskazówki komunikowania się.


Barbara Rybska
Piotr Józefowicz
Katarzyna Kieryk

2.JPG
Beneficjenci projektu „Równi na rynku pracy” podczas zajęć z psychologiem Panem Maciejem Janek
0000034275.jpg


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS