PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Kędzierzynie - Koźlu
Wysłano 22.12.2014 o godz. 09:17:47

2.JPGPrzedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe wypełnione kolędami, pastorałkami, życzeniami i cudowną atmosferą. Chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy i co cieszy. Takie spotkania stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła Hufcowi Pracy 8-3 w Kędzierzynie - Koźlu. Uroczystość odbyła się 18 grudnia.

W spotkaniu wzięli udział: Komendant Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Józefa Ziemnik, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych – Zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Jagiełło, Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty Aurelia Stępień, Przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Jankowska, dyrektorzy szkół współpracujących z HP Maria Staliś i Urszula Więcek, Kierownik Kuratorów Ingrid Borzym, Dyrektor PCPR Elżbieta Czeczot, Dyrektor Domu Dziecka Ewa Miller, Dyrektor CKPiU Ireneusz Wiśniewski, Prezes Damen Shipyards Jausz Bialic, oraz inni zaproszeni goście. Rolę gospodarza pełniła Komendant HP Małgorzata Nowacka.

Najważniejszymi gośćmi byli nasi uczestnicy. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zaprosić ich wszystkich, dlatego też na spotkaniu opłatkowym gościli jedynie delegaci ze wszystkich grup wychowawczych. Słowo boże wygłosił ojciec Błażej z zakonu franciszkanów z Góry św. Anny. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ muzyczny zespołu El Shadolai z Raciborza, który był prezentem od zaprzyjaźnionego z naszym hufcem proboszcza Adriana Bąbelka. Był to bardzo wzruszający koncert kolęd granych na żywo. Nie zabrakło także występów uczestników HP, którzy przy akompaniamencie instrumentów dętych wykonali pastorałki i kolędy. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania i wzajemne składanie sobie życzeń bożonarodzeniowych - piękny znak jedności zebranych gości oraz doskonała okazja do nawiązania i umocnienia istniejących już kontaktów. Przy wigilijny stole był czas, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Nie zabrakło także prezentów, podziękowań i miłych słów, które są dla wszystkich obietnicą na jeszcze lepszą współpracę w przyszłym roku 2015.

Ewa Dziewanowska-Doniec

1.JPG 2.JPG 3.JPG
Zaproszeni goście przy stole wigilijnym Przemówienie Komendant OWK OHP Józefy Ziemnik Zespół El Shadolai podczas koncertu

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS