PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Zajęcia praktyczne kursu na opiekunkę dzieci, osób starszych, chorych i niepełnosprawnych
Wysłano 04.03.2015 o godz. 10:10:01
ohp.jpgW Namysłowie trwa kurs zawodowy na opiekunkę dzieci, osób starszych, chorych i niepełnosprawnych w ramach unijnego projektu „Równi na rynku pracy”. Kurs ten trwać będzie do 06.03.2015r.
Umożliwia on beneficjentkom projektu nabycie umiejętności zawodowych w opiece nad dziećmi w tym: opiekę nad małymi dziećmi, rozpoznanie i zaspokajanie potrzeb dzieci, codzienną pielęgnację, dbanie o prawidłowe odżywianie , organizowanie czasu wolnego, gier i zabaw.   
Ponadto zajęcia przygotowują do sprawowania opieki również nad osobami starszymi, przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi. Celem kursu było min. uzyskanie przez uczestniczki wiedzy i umiejętności wskazanych do świadczenia opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Zajęcia teoretyczne obejmowały zagadnienia związane z anatomią i fizjologią człowieka, psychologią, pielęgnacją i podstawami rehabilitacji. Oprócz zasad pielęgnacji uczestniczki nauczą się również udzielania pierwszej pomocy. Poznają także rodzaje diet i formy spędzania wolnego czasu.  
Umiejętności praktyczne związane z opieką nad dziećmi beneficjentki zdobywały w Przedszkolu nr 5 w Namysłowie, natomiast część praktyczna dotycząca opieki nad osobami starszymi odbywa się w DPS Promyk w Kamiennej.
Specjalistyczny kurs opieki nad dziećmi, osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi to bardzo dobra okazja do zdobycia cennych w życiu zawodowym jak i prywatnym umiejętności opiekuńczych.    Barbara Rybska

0000034275.jpg


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS