PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Transgraniczne Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości „NAUKA-PRACA- KARIERA” w Prudniku
Wysłano 21.04.2015 o godz. 09:11:37
2_1.jpgW dniu 17.04.2015 r. w godzinach od 1000 do 1300 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Prudniku odbyły się Targi Edukacji, Pracy i Przedsiębiorczości zorganizowane przez MCK oraz Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku.
Targi rozpoczęły się krótką prelekcją organizatorów: Tomasza Górnego - dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Opolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP oraz Grażyny Klimko - dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. Głos zabrali również przedstawiciele samorządu lokalnego. Podczas prelekcji dyrektor CEiPM - Tomasz Górny powitał wszystkich odwiedzających oraz zaakcentował współpracę pomiędzy instytucjami w powiecie prudnickim.   
W targach uczestniczyło blisko 52 wystawców, w tym: lokalni oraz zagraniczni przedsiębiorcy, szkoły wyższe, ponadgimnazjalne, instytucje, firmy szkoleniowe i inni.
Targi cieszyły się dużą frekwencją, głównie młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich, choć także osób poszukujących pracy. Na uwagę zasługują również występy HIP-HOP BUDY- akademii kultury hip-hopu, która zgromadziła młodzież z licznych środowisk.
Stoisko wystawiennicze MCK cieszyło się sporym zainteresowaniem w zakresie usług doradczych oraz pośrednictwa pracy. Na stoisku był również obecny doradca sieci EURES w OHP - Agnieszka Ryfyńska, która przybliżyła młodzieży ideę wspólnego – otwartego - europejskiego rynku pracy i warunków na nim panujących. Targi stały się ciekawym polem do nawiązania przez pracowników MCK kontaktów, zarówno z przedstawicielami instytucji samorządowych, agencji pracy, jak i  z młodymi ludźmi poszukującymi wsparcia.


Hubicki Łukasz – pośrednik pracy
Agnieszka Lenkowska- doradca zawodowy

2_1.jpg 3.jpg
 Targi cieszyły się ogromnym zainteresowniem
Stoisko MCK w Prudniku
« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS