PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Akcja - Sekretna Misja Kobiet
Wysłano 28.05.2015 o godz. 08:59:39 | Ostatnia modyfikacja: 28.05.2015 o godz.: 09:02:55

1.JPGUczestniczki Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej od marca do maja  brały udział w Sekretnej Misji Kobiet – akcji pomocowej na rzecz kobiet z Burkina Faso, jednego z najbiedniejszych krajów Afryki. Była to akcja ogólnopolska pod patronatem posłanki Aleksandry Trybuś-Cieślar.
Burkinki są obarczone wszystkimi obowiązkami związanymi ze zdobywaniem pieniędzy na utrzymanie siebie, domu i dzieci. Pracując w polu i w domu posługują się najprostszymi narzędziami, nie mają energii elektrycznej, bieżącej wody i kanalizacji. Dużym problem mieszkanek Afryki jest utrzymanie odpowiedniej higieny osobistej. Kobiety z Burkina Faso poprosiły o bieliznę. Celem akcji stało się spełnienie tej prośby. Akcja rozpoczęła się  8 marca – w Dzień Kobiet, a zakończyła 26 maja – w Dzień Matki.
            Kilkoro naszych uczestniczek włączyło się w akcję, każda z nich zakupiła komplet bielizny oraz namawiała  do tego samego bliską sobie inną kobietę (mamę, siostrę, przyjaciółkę.) Akcja była przeprowadzona wspólnie z Parafią Ewangelicko- Augsburską w Pokoju. W dniu 26 maja zebrana bielizna została  przekazana pani Katarzynie Kowalskiej, która koordynowała zbiórkę na terenie Gminy Pokój. 

Monika Żołnowska

1.JPG
Pamiątkowe zdjęcie z koordynatorem akcji na terenie gminy Pokój

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS