PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Namysłów: Oferta szkoleniowa na giełdzie pracy
Wysłano 22.06.2015 o godz. 12:45:06 | Ostatnia modyfikacja: 24.06.2015 o godz.: 13:36:56
1_5.jpgDnia 19 czerwca w Namysłowie odbyło się spotkanie rekrutacyjne na stanowisko montera/ki połączone z propozycją oferty szkoleniowej Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie. Giełdę pracy zorganizował Punkt Pośrednictwa Pracy wraz z Agencją Pracy Randstad Polska.
Przed rozpoczęciem giełdy Pani Katarzyna Kieryk specjalista ds. rozwoju zawodowego poinformowała uczestników spotkania o działalności  Młodzieżowego Centrum Kariery, a w szczególności zwróciła uwagę na ofertę dotyczącą organizowanych kursów zawodowych
W najbliższym czasie Młodzieżowe Centrum Kariery w Namysłowie organizować będzie dwa kursy zawodowe, a mianowicie  SEP E+D do 1 kW w terminie 22-29.06.2015 oraz mechanik przemysłowy w terminie 24.06 -21.07.2015.
Uprawnienia jakie otrzymają uczestnicy szkolenia elektryk SEP E+D do 1 kW są przyznawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, uprawniają do opieki i eksploatacji urządzeń sieci i instalacji elektrycznych w obrębie stanowiska pracy. Posiadanie uprawnień SEP pozwala również na prowadzenie pomiarów elektrycznych oraz serwisowych maszyn. Ponadto, pozwala osobom posiadającym takie uprawnienia do wykonywania prac związanych z instalacją elektryczną wewnątrz budynków.
Natomiast kurs mechanik przemysłowy ma na celu przygotowanie uczestników do uzyskania kwalifikacji w zawodzie mechanika przemysłowego. Mechanik - monter maszyn i urządzeń wykonuje przeglądy, konserwacje i naprawy różnego rodzaju maszyn i urządzeń z wykorzystaniem uniwersalnych narzędzi i przyrządów ślusarskich, monterskich oraz specjalistycznych, z zachowaniem wymogów eksploatacyjnych i dyscypliny technologicznej. Po zakończonym szkoleniu Beneficjenci mają możliwość odnalezienia zatrudnienia m.in. w zakładach przemysłu maszynowego i przetwórczego przemysłu metalowego, a także w innych instytucjach wymagających obsługi i naprawy maszyn i urządzeń.
Uczestnicy uzyskali informację o tym jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z oferty bezpłatnych kursów, tj. wiek 18-24 lat, osoby nieuczące się i niepracujące, osoby zamieszkujące na terytorium Polski.  
Po wystąpieniu pracownika MCK przedstawicielka firmy „Randstad Polska” Pani Dominika Mikołajko –specjalista ds. rekrutacji przekazała uczestnikom spotkania najważniejsze informacje dotyczące pracy i zatrudnienia w lokalnym zakładzie. Poinformowała  również o wymaganiach pracodawcy na danym stanowisku pracy, obowiązkach i innych istotnych sprawach przy zatrudnieniu przez agencję pracy.
 W dalszej części spotkania przeprowadzono rozmowy z osobami zainteresowanymi tą ofertą pracy. Kandydaci zostali poproszeni o wypełnienie niezbędnych dokumentów obowiązujących przy zatrudnieniu pracowników. 
Giełda pracy zaowocowała zatrudnieniem 8 osób oraz zrekrutowaniem osób na szkolenie.


Barbara Rybska
Katarzyna Kieryk

1_5.jpg
Katarzyna Kieryk podczas przedstawiania oferty szkoleniowej Młodzieżowego Centrum Kariery


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS