PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Agata Wełpa - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie fryzjer”
Wysłano 25.06.2015 o godz. 08:55:05 | Ostatnia modyfikacja: 25.06.2015 o godz.: 08:56:42

agata_we__pa.jpgAgata Wełpa uczestnikiem Hufca Pracy 8-3 w Kędzierzynie – Koźlu jest od września 2013 r.,  a od 2012 r. jest uczennicą Szkoły Zawodowej w klasie fryzjerskiej Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu. Praktykę w zawodzie  fryzjer realizuje w Salonie Fryzjerskim „Galeria”. W bieżącym roku szkolnym kończy klasę trzecią ze średnią ocen 4,2 oraz wzorową frekwencją w szkole i na praktykach. Uczestniczka w  planach ma kontynuowanie nauki w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych oraz pracę w wyuczonym zawodzie.
Agata w ciągu trzech lat nauki dała się poznać jako osoba bardzo odpowiedzialna, kulturalna, skrupulatna, godna zaufania, a przy tym bardzo skromna i nie absorbująca uwagi swoją osoba. Wychowawca charakteryzuje ją na tle klasy jako uczennicę lubianą przez zespół klasowy, pracowitą, chętnie udzielającą pomocy i wsparcia rówieśnikom. Na zakładzie pracy jest ceniona za pracowitość, samodzielność i skrupulatność w wykonywaniu powierzonych jej zadań. Największą przyjemność i satysfakcje sprawia jej praca w salonie fryzjerskim na dziale damskim, gdzie w pełni może realizować swoje pomysły ciekawych stylizacji.
Uczestniczka już w gimnazjum interesowała się fryzjerstwem i wtedy też podjęła decyzje, że dalszą swoją edukację zwiąże z tym zawodem. Obecnie oprócz pracy na praktykach, gdzie głównie zajmuje się czesaniem, modelowaniem fryzur, farbowaniem i obcinaniem włosów, rozwija i doskonali swoje umiejętności praktyczne popołudniami, czesząc i upinając wymyślone przez siebie fryzury, na włosach koleżanek i siostry. Agata marzy o tym, żeby w przyszłości profesjonalnie wykonywać pełny zakres usług z dziedziny fryzjerstwa i kosmetyki, dlatego chce poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Planuje w najbliższym czasie ukończyć dodatkowe kursy stylizacji paznokci i wizażu.
Zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie fryzjer” umocniło ją w przekonaniu, że dokonała dobrego wyboru swojej drogi zawodowej i przekonanie, że jest dosyć dobrze przygotowana do najważniejszego dla siebie obecnie końcowego egzaminu zawodowego.

agata_we__pa.jpg« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS