PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Zakończenie Roku Szkoleniowego 2014/2015 w 8-4 Hufcu Pracy w Nysie
Wysłano 26.06.2015 o godz. 13:06:09 | Ostatnia modyfikacja: 29.06.2015 o godz.: 13:26:52

3_1.JPGDnia 26.06.2015 8-4 Hufcu Pracy w Nysie odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkoleniowego. Punktualnie o godzinie 9.00 młodzież, komendant, wychowawcy HP i nauczyciele gimnazjum zgromadzili się na placu przed budynkiem hufca. Część oficjalną rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Po wysłuchaniu zabrał głos Komendant Hufca Piotr Romek i Dyrektor Gimnazjum Patrycja Kujawska, którzy w swoich wystąpieniach zwrócili szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem w czasie wakacji, a w tym bezpiecznym korzystaniem z akwenów wodnych, wystrzeganiem się wszelkiego rodzaju używek, ograniczonym zaufaniem do osób obcych.

Komendant hufca i dyrektor gimnazjum pogratulowali absolwentom oraz wszystkim zgromadzonym osiągniętych wyników w nauce. Uczestnicy, którzy wyróżnili się w mijającym roku szkolnym na polu edukacyjnym, w sporcie oraz zaangażowaniem w działalność poszczególnych kół zainteresowań otrzymali nagrody rzeczowe na forum społeczności hufca. Uroczystość uświetnili występem wokalnym Magdalena Danek, Damian Królczyk, uczestnicy koła słowno-muzycznego, którzy w tym roku zostali wyróżnieni podczas Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Brodnicy.
Dla wielu młodych ludzi dzisiejszy dzień był ostatnim dniem spędzonym w hufcu. Przedstawiciele Rady Młodzieży Adrian Cerazy i Ewelina Dachowska pożegnali wszystkich absolwentów. Gratulowali swoim kolegom ukończenia gimnazjum i życzyli udanych wakacji oraz trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi życiowej. Zaznaczyć należy, iż wielu z naszych absolwentów bezpośrednio po wakacjach będzie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe na organizowanych przez nyski hufiec pracy we współpracy z CKZiU Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.
Po części oficjalnej wychowawcy wraz z podopiecznymi udali się do klas, gdzie miało miejsce wręczenie świadectw oraz ostatnie w tym roku szkolnym rozmowy wychowawcze. Jeszcze raz poruszono temat bezpieczeństwa na wakacjach oraz wyborów życiowych, które oprócz absolwentów podejmujemy wszyscy każdego dnia. Wychowawcy jeszcze raz podkreślili fakt, iż od naszych decyzji zależy wiele; nierzadko całe dalsze życie.  Spotkania w grupach wychowawczych, jak co roku przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze. Świadczy to niezbicie, iż dla wielu młodych ludzi hufiec jest niemal drugim domem, miejscem, gdzie mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie.


Anna Zielińska

1_5.JPG 2_2.JPG 3_1.JPG
Komendant hufca w trakcie wystąpienia Pożegnanie absolwentów Wręczenie nagród


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS