PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wojewódzkie Obchody Święta Policji na Opolszczyźnie
Wysłano 30.07.2015 o godz. 10:24:17 | Ostatnia modyfikacja: 30.07.2015 o godz.: 10:26:35

2_1.jpg29 lipca 2015 r. miały miejsce wojewódzkie obchody Święta Policji na Opolszczyźnie. Brał w nich udział Łukasz Szerner p.o. Wojewódzkiego Komendanta OHP. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Stanisław Rakoczy Podsekretarz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadpis. Wojciech Olbryś, Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego, Antoni Jastrzembski Wicewojewoda Opolski.
Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele p.w. św. Anny w Oleśnie, którą koncelebrował Biskup Andrzej Czaja Ordynariusz Diecezji Opolskiej. Główna część uroczystości miała miejsce na oleskim rynku, gdzie wręczono nagrody, wyróżnienia oraz awanse najlepszym funkcjonariuszom, a wszystkim bez wyjątku dziękowano za trud codziennej służby. P.o. Wojewódzkiego Komendanta OHP Łukasz Szerner podziękował za stałą współpracę z jednostkami OHP, pomoc w rozwiązywaniu wielu trudnych i złożonych problemów, jak również życzliwość z jaką Opolska Komenda OHP spotyka się na co dzień ze strony Policji. Wyraził również wdzięczność za aktywny udział i zaangażowanie w posiedzeniach Wojewódzkiej Rady Programowej OHP, wszelkie prelekcje i szkolenia organizowane na potrzeby naszej młodzieży oraz kadry opiekuńczo-wychowawczej, jak również włączanie się i współorganizację wielu inicjatyw i przedsięwzięć z udziałem naszych podopiecznych.
Tegoroczne obchody Święta Policji miały szczególny wymiar dla Opolskiego Garnizonu, ponieważ w 2015 roku przypada 90. rocznica wstąpienia pierwszej kobiety w szeregi Policji, a kilka dni temu Opolski Komendant Wojewódzki Policji p. Irena Doroszkiewicz otrzymała z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego jako pierwsza kobieta w Polsce nominację generalską.

1_9.jpg 2_1.jpg 3_1.jpg

Wojewódzkie Obchody Święta Policji


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS