PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Kluczbork: Zakończenie pierwszych staży zawodowych w ramach projektu „Równi na rynku pracy”
Wysłano 12.08.2015 o godz. 12:16:26 | Ostatnia modyfikacja: 12.08.2015 o godz.: 12:16:58

1_10.jpgPierwsze staże zawodowe realizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy w Kluczborku w ramach projektu „Równi na rynku pracy” dobiegły końca. Z początkiem sierpnia staże zakończyło 8 uczestników.  Z opinii beneficjentów wynika, iż był to dla nich bardzo ciekawy i dobrze wykorzystany czas. W trakcie półrocznych staży zdobyli nowe umiejętności, podwyższyli swoje kwalifikacje, poznali nowych, ciekawych ludzi.

Pani Amanda odbywająca staż w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wołczynie w rozmowie telefonicznej poinformowała, że chętnie przedłużyłaby ten okres, gdyż przywiązała się do firmy i z żalem zakończy współpracę. W przypadku 2 osób pracodawcy zaproponowali  umowę o pracę, pan Mateusz został zatrudniony w firmie Kama- Vitrum w Wołczynie, a pani Angelika dostała etat w firmie Flaxpol w Kluczborku. To jeszcze nie koniec podjęć pracy, gdyż kolejna grupa kończąca staż w bieżącym miesiącu również w kilku przypadkach będzie mogła pochwalić się umową o pracę.

Podsumowując, prawdopodobnie 5 osób zostanie zatrudnionych.  To bardzo dobry efekt końcowy świadczący o profesjonalizmie realizatorów jak i uczestników. Pozostałe osoby z pewnością  odnajdą się na lokalnym rynku pracy i wkrótce również znajdą wymarzoną pracę. Z pewnością będziemy w kontakcie, a o sukcesach zawodowych beneficjentów będziemy informowali.


Agnieszka Świderska-Włodarczyk

1_10.jpg
Pani Angelika Fromelius – uczestniczka projektu „Równi na rynku pracy” w trakcie stażu w firmie Flaxpol« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS