PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

MCK Olesno: Aktywizacja osób bezrobotnych – doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy
Wysłano 20.08.2015 o godz. 12:14:09
1._1.JPGW środę 19.08.2015r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Oleśnie odbyła się giełda pracy połączona z poradami grupowymi oraz indywidualnymi z zakresu doradztwa zawodowego.  Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, do naszej jednostki przybyło wiele osób poszukujących pracy.
W pierwszej części spotkania doradca zawodowy zapoznała uczestników z aktywnymi metodami poszukiwania pracy oraz z informacjami na temat pozytywnej autoprezentacji podczas pierwszej rozmowy z pracodawcą.
W kolejnej części spotkania osoby obecne na giełdzie pracy zostały poinformowane o usługach EURES. Asystent EURES przekazał informacje na temat Portalu Mobilności Zawodowej EURES, który dostarcza wiedzę  o ofertach pracy z wielu krajów oraz zapewnia dostęp do informacji na temat warunków życia i pracy w całej Europie. Osoby poszukujące pracy poinformowano także o możliwości skontaktowania się z Doradcą EURES, który udziela informacji na temat praktycznych, prawnych i administracyjnych aspektów mobilności na europejskim rynku pracy.
Pracodawcą obecnym na giełdzie pracy był dyrektor sprzedaży pan Jacek Lech oraz menedżer zespołu sprzedażowego pan Daniel Gontarski.  Zgłoszona oferta pracy skierowana była dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, posiadających minimum 23 lata oraz  wykształcenie co najmniej średnie. Pracodawca za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżył charakter pracy oraz warunki zatrudnienia. Praca na stanowisku konsultanta ds. planowania finansowego opiera się na częstych kontaktach z ludźmi, więc od kandydatów na to stanowisko oczekiwano umiejętności interpersonalnych, dobrej organizacji czasu oraz zaangażowania. Po spotkaniu część osób odbyło rozmowy indywidualne z pracodawcą.


Danuta Sigmund, Ewa Korzeniewska

1._1.JPG
Uczestnicy w trakcie giełdy


Logo_EURES___KG_OHP.jpg

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS