PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wieści z Cmentarza Żydowskiego w Oleśnie
Wysłano 06.05.2009 o godz. 17:49:54 | Ostatnia modyfikacja: 06.05.2009 o godz.: 17:50:29
Korzystając z pięknej wiosennej pogody kontynuujemy prace porządkowe na oleskim Cmentarzu Żydowskim. Grabimy suche liście, wycinamy pędy krzewów i chwasty, zbieramy opadłe gałęzie.
Urząd Miasta i Gminy w Oleśnie dostarczył nam narzędzia: łopaty, grabie, "pazurki", rękawice robocze. Narzędzia są składowane w Kaplicy przy cmentarzu.
W dniu 29.04.2009 r. odwiedził nas p. Roch Antkowiak - dziennikarz i wydawca  "Telegrafu oleskiego", jednocześnie działacz Towarzystwa Miłośników Ziemi Oleskiej. Oprócz zrobienia kilku zdjęć, opowiedział o działaniach TMZO na cmentarzu, m.in. o zrobieniu kilka lat temu nowego pokrycia dachu oraz bram do kaplicy. Największym problemem, oprócz bieżących spraw porządkowych, jest ogrodzenie cmentarza od strony skarpy nad łąkami; istniejący kiedyś ażurowy mur został wiele lat temu zburzony, częściowo przez działania wandali, a po części runął za sprawą sił natury, założona siatka ogrodzeniowa nie przetrwała długo - została skradziona przez zbieraczy złomu. Obecnie nie ma pieniędzy na nowe ogrodzenie. Ja ze swej strony przedstawiłem dokumenty uprawniające nas do działań na cmentarzu - umowę z Burmistrzem Olesna oraz pismo do Naczelnego Rabina Polski.

                                                                       Paweł Kuźnicki

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS