PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Uczestnicy ŚHP w Opolu gośćmi kolegów z Zespołu Szkół Mechanicznych
Wysłano 17.12.2009 o godz. 08:47:22 | Ostatnia modyfikacja: 17.12.2009 o godz.: 08:57:57
Obraz_015.jpgKolejny już raz, młodzież naszego hufca została zaproszona przez zaprzyjaźnioną z nami nauczycielkę jęz. polskiego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu panią Jadwigę Kulig oraz jej córkę Karolinę na przedstawienie, przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne.
W tym roku młodzi adepci sztuki teatralnej przygotowali „Baśń o księciu Gotfrydzie, rycerzu Gwiazdy Wigilijnej i pięknej księżniczce Roksanie”, na podstawie tekstu Haliny Górskiej.
Nasi koledzy powitali nas bardzo serdecznie zaznaczając, że mają ogromną tremę i prosząc o wyrozumiałość.
Byliśmy niezwykle ciekawi, co też zaprezentują młodzi aktorzy i czy przedstawienie nam się spodoba. Bo zaproszenie, jakie od nich dostaliśmy, było rewelacyjne.
Już na początku, kiedy kurtyna odsłoniła imponujących rozmiarów zamek królewski, dał się słyszeć pomruk zaskoczenia i podziwu. Aktorzy grali tak swobodnie, jak gdyby do tej pory nic innego nie robili. Fabuła baśni oparta została na znanym motywie o księżniczce, której ojciec-król próbował znaleźć męża, ale ten rycerz musiał spełnić określone warunki.
Tutaj znakomity rycerz Gotfryd musiał odnaleźć czarodziejski kwiat, którego strzegła piękna dziewczyna. Ale w momencie, gdy rycerz miał zerwać kwiat, okazało się, że ona umrze. Oczywiście tak znamienity rycerz nie pozwala na to, nie zrywa kwiatu, mając świadomość, że nie spełni obietnic. Mało tego, nie może również powiedzieć, z jakiego powodu nie będzie mógł poślubić księżniczki Roksany.
Ale oczywiście wszystko kończy się dobrze, na zamku odbywa się huczne wesele, na którym i my byliśmy jako goście zaproszeni.
Z dużą przyjemnością obejrzeliśmy to przedstawienie, tym bardziej, że zostało bardzo ciekawie przygotowane, aktorzy mieli stroje z epoki i mówili dawnym językiem.
Musimy podkreślić, że spisali się bardzo dobrze i za to nagrodziliśmy ich ogromnymi oklaskami, a reżyserka i zarazem główna bohaterka sztuki otrzymała od nas przepiękną różę.
Aktorzy byli bardzo szczęśliwi i chętnie pozowali z nami do wspólnego zdjęcia, a my cieszyliśmy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Mamy nadzieję i liczymy na kolejne zaproszenia, tym bardziej, że zostaliśmy pochwaleni za kulturalne zachowanie.

                    Klasa I b gimnazjum
                        Bogumiła Paluszek

Obraz_015.jpg Obraz_017.jpg

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS