PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wolontariat – sposób na poznanie nowego zawodu
Wysłano 23.10.2015 o godz. 09:56:39
4_2.JPGW dniu 22 października 2015r. już po raz dziewiąty  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleśnie wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie były organizatorami Wojewódzkiego Konkursu wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych.
W ramach współpracy uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie świetnie się sprawdzili w roli wolontariuszy.  Pomagali osobom niepełnosprawnym podczas rozwiązywania testu konkursowego. Ich pomoc polegała np. na przeczytaniu pytań osobie, która nie widzi lub nie umie czytać.  Dodatkowo uczestnicy OSiW zajmowali się osobami niepełnosprawnymi po konkursie podczas pokazu w KP PSP.
Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież po raz kolejny miała możliwość nawiązać kontakt z osobami niepełnosprawnymi oraz przekonać się czy w przyszłości chcieliby związać swoje plany zawodowe z zawodem opiekuna osób niepełnosprawnych.
Młodzież uświadomiła sobie, iż dzięki pracy jako wolontariusz w trakcie nauki w gimnazjum, mogą zdobywać doświadczenie zawodowe , które w przyszłości będzie im przydatne w dalszej pracy zawodowej. Uczestnicy zdecydowali, że bardzo chętnie w najbliższym czasie podejmą się kolejnego wolontariatu.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za umożliwienie naszej młodzież uczestnictwa w w/w przedsięwzięciu.


Iwona Kukowka

Ewa Korzeniewska

Danuta Sigmund

2_16.JPG 4_2.JPG
Młodzież OSiW jako wolontariusze podczas wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych Komisja konkursowa


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS