PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

ZAKTYWIZOWANI OSADZENI
Wysłano 28.10.2015 o godz. 08:16:45
Logo_OHP.jpgW ubiegłym tygodniu dobiegł końca cykl zajęć z aktywizacji zawodowej, prowadzonych w Zakładzie Karnym w Opolu. Uczestnikami zajęć było 15 mężczyzn, którzy kończą odbywanie kary pozbawienia wolności i niebawem rozpoczną samodzielne życie poza murami Zakładu Karnego.
Zajęcia prowadzone były przez doradcę zawodowego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej - Dorotę Kawalec. Spotkania miały na celu przybliżenie realiów rynku pracy, przygotowanie osadzonych do aktywnego poruszania się po rynku pracy. Podczas zajęć osadzeni poznali swoje mocne i słabe strony, predyspozycje zawodowe. Poznali także podstawy prawa pracy, dowiedzieli jak i gdzie należy szukać pracy, w jaki sposób powinno tworzyć się dokumenty aplikacyjne. Uczestnicy dowiedzieli się jak aktualnie wyglądają procesy rekrutacji, dostali wskazówki jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak należy się na takim spotkaniu zachować. Brali udział w zajęciach związanych z komunikacją werbalną, niewerbalną, autoprezentacją, ćwiczyli zachowania asertywne oraz poznali różne techniki i metody radzenia sobie ze stresem.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony osadzonych, kilku z nich przyznało, że o wielu kwestiach nie miało pojęcia, ponieważ jeszcze nigdy nie byli legalnie zatrudnieni. Sporą grupę osadzonych zaskoczył m.in. fakt, iż obecnie najwięcej ofert pracy posiadają agencje pośrednictwa pracy i to właśnie w takich miejscach należy składać dokumenty aplikacyjne, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.
Na zakończenie ostatnich zajęć osadzeni otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich uczestnictwo w kursie aktywizacji zawodowej.
Współpraca Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej i Zakładu Karnego w Opolu się nie kończy, niebawem kolejna grupa osadzonych zostanie objęta programem aktywizacji zawodowej.

Dorota Kawalec

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS