PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

WSPÓŁPRACA MCIZ I PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W GRODKOWIE
Wysłano 28.10.2015 o godz. 11:20:35 | Ostatnia modyfikacja: 28.10.2015 o godz.: 11:23:26
grd.jpegZ inicjatywy dyrektora i doradcy zawodowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie - Pana Witolda Pietruka, odbyło się spotkanie mające na celu opracowanie projektu wspierającego poradnictwo zawodowe w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, z terenu Grodkowa i okolic. W spotkaniu udział wzięli doradcy zawodowi i pedagodzy z okolicznych szkół oraz doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej – Dorota Kawalec.
Podczas spotkania ustalono szczegółowy plan wsparcia młodzieży pod nazwą „Zaplanuj swoją przyszłość”. Młodzież zostanie objęta szeregiem  różnorodnych działań, mi.in. uczniowie mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony zawód”,  zaplanowano wycieczki gimnazjalistów do szkół ponadgimnazjalnych, pogadanki, dyskusje, warsztaty grupowe, gry dydaktyczne, spotkania z przedstawicielami różnych szkół i zawodów oraz zajęcia z doradcami zawodowymi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej.
W ubiegłym tygodniu doradcy zawodowi MCIZ odwiedzili dwie placówki, gdzie przeprowadzone zostały zajęcia na temat predyspozycji zawodowych. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty w Publicznym Zespole Szkół w Jędrzejowie z uczniami klas trzecich gimnazjum.
Kolejnego dnia zespół doradców MCIZ odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grodkowie, gdzie zrealizowano warsztaty z uczniami trzecich klas szkoły zawodowej. W obu placówkach doradcy MCIZ spotkali się z ciepłym przyjęciem zarówno uczniów jak i kadry pedagogicznej. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, z zaciekawieniem analizowali wyniki swoich testów predyspozycji zawodowych. Tego typu miejsca rzadko odwiedza ktoś „z zewnątrz”, co potęgowało zainteresowanie uczniów. Doradcy MCIZ niebawem powrócą do SOSW w Grodkowie, aby przeprowadzić warsztaty z resztą trzecich klas, a w ramach kontynuacji współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną ustalono już wizyty w Publicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszance oraz w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grodkowie.


Dorota Kawalec
Małgorzata Michalczyk

grd.jpg
Uczestnicy spotkania w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS