PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

KKP czyli… Krótki Kurs Prasowania
Wysłano 04.11.2015 o godz. 08:46:08

2_10.jpgW dniu 02.11.2015 r. w ramach zajęć wychowawczych „Mój wygląd świadczy o mnie”, przeprowadzono pod nadzorem wychowawcy Pawła Kuźnickiego, zajęcia praktycznej nauki prasowania.
Problem z prasowaniem wśród naszej młodzieży pojawił się 28 października, gdy młodzież wybierała się do Opola  na Wojewódzkie  Obchody Dnia Patrona OHP – Jana Pawła II. Wszyscy zgodnie  twierdzili, że mają wyprasowane koszule i bluzki, jednak efekty tego „prasowania” pozostawiały wiele do życzenia. Postanowiono nauczyć naszą młodzież podstawowych zasad prasowania. Nie przez przypadek zajęcia te prowadził wychowawca Paweł Kuźnicki, gdyż są to jego ulubione zajęcie obok gotowania.
Po południu w świetlicy w internacie odbyły się zajęcia  pod nazwą KKP.  Nie zdradzono co oznacza ten skrót, a zaintrygowana młodzież w 100% zjawiła się punktualnie na świetlicy. Wtajemniczone osoby w znaczenie skrótu „KKP” poproszono o przyniesienie: koszul, spodni i T-shirtów. Niestety tajemnica skrótu wydała się po wejściu na świetlicę, gdzie stał potrzebny sprzęt: żelazko i deska do prasowania.
Prasowanie ubrań przebiegło sprawnie, kilka osób spróbowało swoich sił i całkiem nieźle im to poszło. Mamy nadzieję, że podczas następnej „galowej” imprezy wszyscy uczestnicy wystąpią w pięknie odprasowanych strojach.


Paweł Kuźnicki

2_10.jpg
Uczestnik podczas nauki prasowania spodni« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS