PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w ŚHP Namysłów
Wysłano 10.11.2015 o godz. 13:16:02

11_listopada_3.jpgW dniu 10 listopada uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Namysłowie uroczyście obchodzili 11 listopada. W uroczystej akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości wzięli udział uczestnicy hufca, kadra pedagogiczna i zaproszeni goście, którzy cyklicznie współpracują z Klubem Biegacza. 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu - Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.
Główne obchody Święta Niepodległości z udziałem najwyższych władz państwowych mają miejsce w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego. W całym kraju organizowane są biegi niepodległości, pochody i patriotyczne wiece, natomiast w kościołach odprawiane są msze w intencji ojczyzny. W tym dniu w Środowiskowym Hufcu Pracy w Namysłowie odbyły się zajęcia wychowawcze związane z obchodzeniem Dnia Niepodległości. Cały dzień w Hufcu przebiegał pod hasłem wspomnień historycznych. Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był wspólny ,,Bieg Niepodległości’’ upamiętniający wydarzenia związane z dniem 11 Listopada. Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich uczestników biegu  na skromny poczęstunek.


Katarzyna Jagielska

11_listopada_1.jpg 11_listopada_2.JPG 11_listopada_3.jpg
Prowadzący uroczystość Święta Niepodległości Uczestnicy, kadra ŚHP oraz zaproszeni goście podczas hymnu Uczestnicy przed ,,Biegiem Niepodległości’’




« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS