PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ŚHP w Dąbrówce Dolnej
Wysłano 10.11.2015 o godz. 13:43:12
1..JPG10 listopada 2015 roku w Środowiskowym Hufcu Pracy w Dąbrówce Dolnej odbył się uroczysty apel upamiętniający 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku Rzeczpospolita Polska odzyskała tożsamość i po 123 latach niewoli, wróciła na mapę Europy. Jest to jedna  z najważniejszych dat w historii naszego państwa. Dzień ten jest symbolem miłości ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
Celem uroczystości było ukazanie doniosłego momentu odzyskania niepodległości, ukazanie cierpień Polaków skazanych na tułaczkę i więzienie, kształtowanie postawy szacunku do symboli narodowych, uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznych, uświadomienie współczesnemu pokoleniu młodych Polaków ciągłości historii i roli wartości moralnych w życiu narodu.
W celebrowaniu tego ważnego święta narodowego udział wzięli: Wychowawcy, nauczyciele i uczestnicy naszego Hufca. W sali udekorowanej biało – czerwonymi barwami, młodzież w skupieniu wysłuchała hymnu państwowego. Wydarzenia historyczne dotyczące dziejów naszej Ojczyzny, o których przypominali uczestnicy prowadzący apel, przeplatane były utworami lirycznymi oraz powszechnie znanymi pieśniami patriotycznymi, w śpiewanie których włączyła się cała społeczność Hufca. Usłyszeliśmy: „Rotę", „Pierwszą Brygadę",  „Wojenko, wojenko". Młodzież przybliżyła nam również postać Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego i trudne lata pod zaborami.
Podczas całej uroczystości w sali panował odpowiedni dla tego święta podniosły nastrój i skupienie. Podsumowaniem całej uroczystości było zapoznanie uczestników z prezentacją multimedialną dotyczącą historii Polaków pod zaborami.


Robert Świerc

1..JPG
Uczestnicy w trakcie apelu


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS