PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Polanowice – A to Polska Właśnie!
Wysłano 10.11.2015 o godz. 14:08:58

5_2.JPGW dniu 10.11.2015r. w Zespole Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych odbył się finał miedzyklasowego konkursu z okazji 97 Urodzin Ojczyny,  w którym udział brali także uczestnicy Hufca Pracy w Polanowicach. Przygotowania do konkursu trwały cały październik. Wszystkie klasy do wykonania miały cztery zadania konkursowe. Pierwsze polegało na przygotowaniu plakatu w barwach biało – czerwonych z hasłem o treści patriotycznej. Drugie zadanie polegało na napisaniu fraszki o żartobliwym charakterze na temat Polski lub Polaków. W trzecim zadaniu każda klasa miała sobie wybrać obraz polskiego malarza i przygotować jego inscenizację i sfotografować ją. W ostatnim zadaniu każda z grup otrzymała lnianą torbę, którą trzeba było ozdobić dowolną techniką, wykorzystując polski motyw folklorystyczny. Po wykonaniu wszystkich prac, nasi uczestnicy zajmowali trzecie miejsce z pośród 15 drużyn.
W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel, a po części oficjalnej nastąpiła prezentacja wszystkich nadesłanych prac konkursowych. Odbył się także finał konkursu, który przybrał formę teleturnieju „Jeden z Dziesięciu” – uczestnicy Hufca zakwalifikowali się do drugiego etapu. Bardzo cieszymy się, że zaszliśmy tak daleko, tym bardziej, że konkurowaliśmy z klasami technikum, oraz gimnazjum w Byczynie. Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w trochę inny, jednak bardzo interesujący sposób. Wspólna zabawa skłoniła nas do refleksji nad przeszłością i teraźniejszością Polski, a o to właśnie chodziło.


Katarzyna Sobania

1_34.JPG 5_2.JPG
Ogłoszenie wyników konkursu przez panią Dyrektor Barbarę Dereń, Pana Wicedyrektora Sławomira Olejnika oraz Sekretarza Gminy Byczyny pana Macieja Tomaszczyka
Zmagania konkursowe
2_13.jpg 6.jpg
Prace konkursowe wykonane przez uczestników hufca


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS