PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Czy jestem osobą przedsiębiorczą? Warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Programu Popularyzacji Przedsiębiorczości i Kształcenia Zawodowego
Wysłano 18.11.2015 o godz. 13:03:34
1_35.JPGDnia 16.11.2015r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Prudniku odbył się warsztat pt. Czy jestem osobą przedsiębiorczą?  W spotkaniu udział wzięła młodzież bezrobotna/ poszukująca pracy z klas policealnych Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku.
Pierwszy dzień warsztatów upłyną pod znakiem rozbudzania i poszukiwania „przedsiębiorczości” w codziennym życiu każdego z Nas, ponieważ przedsiębiorczość to chęć podejmowania wyzwań i gotowość do podejmowania działań i ryzyka. Umiejętności przedsiębiorcze są dziś jednymi z bardziej cenionych na rynku pracy - nie tylko przy prowadzeniu własnej działalności, ale także w wielu zawodach. Młodzież miała okazję poddać się testowi, którego pytania odnosiły się do określonych cech charakteru, osobowości, umiejętności potrzebnych potencjalnemu przedsiębiorcy.
Na drugiej części spotkania uczestnicy zapoznali się z ideą sieci EURES oraz sposobu jej funkcjonowania. Prowadzący zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia oraz trudności, na które mogą napotkać osoby udające się do pracy poza granicami kraju. Młodzież otrzymała materiały informacyjne oraz poradniki dotyczące poszukiwania pracy w krajach UE .


Hubicki Łukasz
Agnieszka Lenkowska

1_35.JPG 2_24.JPG 3_18.JPG
Hubicki Łukasz - pośrednik pracy podczas omawiania sposobu funkcjonowania sieci EURES Uczestnicy spotkania podczas ćw. warsztatowych Agnieszka Lenkowska - doradca zawodowy MCK podczas prowadzenia warsztatów


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS