PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Inicjatywa młodzieżowa w ŚHP w Dąbrówce Dolnej „świąteczne wypieki”
Wysłano 16.12.2015 o godz. 07:35:38
2_5.jpgZbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej placówce „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.
Od początku grudnia odbywały się zajęcia w stołówce, gdzie uczestnicy, pod opieką wychowawców i instruktora praktycznej nauki zawodu mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Niektórzy z uczestników po raz pierwszy, poznali proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowali przygotowane wcześniej ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowali proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki młodzież dekorowała kolorowym lukrem i drobnymi ozdobami. Pieczenie pierników sprawiło naszym uczestnikom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych pierników młodzież  przygotowała „piernikowe prezenciki”, które wraz z serdecznymi życzeniami Wesołych Świąt wręczyli lokalnej społeczności wieczorem po mszy roratniej. Był to na pewno bardzo miły i zaskakujący prezent.
„Warsztaty pieczenia świątecznych pierników wszystkim bardzo się podobały. Działania te uczą młodzież empatii, troski o drugiego człowieka i kultywowania tradycji.Monika Paluch

2_5.jpg 1_8.jpg
Uczestnicy podczas lukrowania pierników Tuż przed wręczaniem "piernikowych prezentów"« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS