PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Hufiec Pracy w Opolu wspiera strażaków z OSP Jasiona
Wysłano 27.12.2015 o godz. 13:52:13

1_41.JPGWieloletnia współpraca między Hufcem Pracy z Opola a OSP Jasiona to nie tylko pokazy akcji ratowniczo-gaśniczych, nauka pierwszej pomocy czy też wspólne wycieczki po Parku Krajobrazowym Góra św. Anny. W bieżącym roku szkoleniowym strażacy z Jasionej uczestniczyli już w praktycznym sprawdzeniu organizacji i warunków ewakuacji siedziby hufca, a także biorą czynny udział działalności koła strażackiego dla młodzieży hufca.

To właśnie uczestnicy wspomnianego koła wyszli z cenną inicjatywą zbierania maskotek. Pluszaki bardzo pomagają w bezinteresownej służbie strażaków – ochotników. W czasie pożarów domów i mieszkań czy wypadków drogowych oprócz profesjonalnej pomocy, strażacy udzielają ludziom wsparcia psychologicznego. Szczególną grupą poszkodowanych są najmłodsi. Ratując dziecko z pożaru czy wydobywając je z wraku pojazdu zaczyna się najtrudniejsza praca, do której nie da się przygotować: otoczenie dziecka opieką i odciągnięcie go od tragicznych zdarzeń, których jest świadkiem. Strażacy robią wszystko, aby podnieść go na duchu. Wiedzą, jak cenny jest uśmiech dziecka będącego w traumatycznym szoku. Ponadto zwiększenie komfortu psychicznego dziecka ma korzystny wpływ na dalszy proces leczenia i pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile.

Zebrane maskotki z rąk Komendanta Hufca Pracy w Opolu Pani Bogumiły Paluszek w imieniu strażaków odebrał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasionej druh Adrian Baron.

Do akcji włączyli się również wychowawcy Hufca Pracy w Opolu, którzy razem z młodzieżą chcą dać dzieciom odrobinę słońca, którym strażacy z Jasionej niosą pomoc z narażeniem życia, którzy wymagają promienia nadziei w czasie pasma nieszczęść zmagając się z wielorakimi urazami czy najgorszymi wiadomościami o stracie najbliższych. Będziemy kontynuować zbieranie przytulaków będących dużym wsparciem w psychologicznej walce strażaków z dramatem małego dziecka.

Robert Gąsienica

1_41.JPG
Prezes OSP Jasiona dh Adrian Baron odbiera cenny podarunek


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS