PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Turniej pełen niespodzianek
Wysłano 02.03.2016 o godz. 10:41:55 | Ostatnia modyfikacja: 02.03.2016 o godz.: 10:45:41

1.jpgW dniu 1.03.2016 w Oleśnie został rozegrany Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców , w kategorii dziewcząt i chłopców. Gospodarzem był Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie. W kategorii chłopców rywalizowało ze sobą 7 drużyn,  a w kategorii dziewcząt 6 drużyn: z Olesna, Opola, Dąbrówki Dolnej, Kędzierzyna-Koźla, Nysy, Namysłowa oraz Polanowic. Mecze rozgrywano w dwóch grupach, do których drużyny zostały przypisane drogą losowania.
Wśród chłopców walka o III miejsce rozegrała się między drużynami z Olesna i Dąbrówki Dolnej. Mecz ten był niezwykle emocjonującym widowiskiem, bramki padały jedna po drugiej. Mimo, iż obie drużyny radziły sobie bardzo dobrze, wynik meczu 4:3 był przychylny dla zawodników z Dąbrówki Dolnej.
W finale kategorii chłopców rywalizowały między sobą drużyny z Nysy i Kędzierzyna-Koźla. Zawodnicy do samego końca trzymali widzów w napięciu. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a finalistów trzeba było wybrać na podstawie rzutów karnych. Napięcie podczas oddawania strzałów na bramkę sięgało zenitu. Jednak ostatecznie drużyna z Nysy okazała się lepsza i wygrała w rzutach karnych 2:1.
W kategorii dziewcząt emocji także nie brakowało. Walka o III miejsce toczyła się między drużynami z Kędzierzyna-Koźla i Opola. Pomimo wyrównanego poziomu gry zwyciężyła drużyna z Kędzierzyna-Koźla zdobywając bramkę. Wynik końcowy 1:0.
Finał wśród kategorii dziewcząt został zagrany między drużynami z Olesna i Dąbrówki Dolnej. Mecz do samego końca trzymał w napięciu. Przez większość spotkania był remis i żadna z zawodniczek nie chciała dać za wygraną. Jednak w ostatnich minutach  padła bramka, dając zwycięstwo drużynie z Olesna, kończąc mecz z wynikiem 2:1.
Klasyfikacja ogólna chłopców:

1-Nysa, 2- Kędzierzyn-Koźle, 3 - Dąbrówka Dolna, 4 – Olesno, 5- Polanowice, 6 –Opole, 7 -Namysłów
Klasyfikacja ogólna dziewcząt:
1 –Olesno, 2 - Dąbrówka Dolna, 3 - Kędzierzyn-Koźle, 4 – Opole, 5- Namysłów, 6 -Nysa.
Poziom zawodów był bardzo wysoki. Zawodnicy z każdej z drużyn zaprezentowali widzom szeroki wachlarz swoich piłkarskich umiejętności. Było dużo emocji i zdrowej rywalizacji. Medale oraz pamiątkowe dyplomy wspólnie wręczyli: Ewa Zajączkowska – kierownik zespołu ds. kształcenia i wychowania OWK OHP oraz Pan Roland Fabianek – Wicestarosta Oleski. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mecze sędziowali Sebastian Kopel i Zbigniew Jasiński.


Monika Siedlecka

1.jpg 2.jpg
Wszyscy uczestnicy Halowej Piłki Nożnej  Przywitanie drużyn przed meczem

3.jpg 4.jpg
Drużyna chłopców podczas meczu Drużyna dziewcząt podczas meczu

5.jpg
Wręczenie medali i pamiątkowych dyplomów. Nagrody wręczają: Wicestarosta Oleski  Roland Fabianek oraz Ewa Zajączkowska – kierownik zespołu ds. kształcenia i wychowania OWK OHP
« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS