PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie- fryzjer” rozstrzygnięty
Wysłano 14.04.2016 o godz. 12:40:34

collage.jpgOpolska Wojewódzka Komenda OHP we współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu oraz  Hufcem Pracy w Kędzierzynie- Koźlu  zorganizowała wojewódzki konkurs pn. „Sprawny w zawodzie –fryzjer”. Konkurs był dedykowany dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej oraz rzemieślniczej nauki zawodu kończących w tym roku szkolnym przygotowanie zawodowe w zawodzie fryzjer. Konkurs odbył się 13.04.2016 r. w auli Zespołu Szkół Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu.

W zmaganiach konkursowych wzięły udział uczestniczki z Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu oraz w Nysie. Celem głównym Konkursu było sprawdzenie poziomu przygotowania uczestników do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych sprawdzających zdobyte umiejętności, a także zaznajamianie z procedurami i przebiegiem tychże  egzaminów. Konkurs składał się z dwóch etapów z etapu  pisemnego oraz praktycznego. Etap pisemny obejmował sprawdzenie wiadomości i umiejętności właściwych dla kwalifikacji w zawodzie fryzjer i został przeprowadzony w formie testu składającego się z 50 pytań zawierających cztery odpowiedzi do wyboru. W drugiej części uczestnicy pracowali na główkach treningowych, na których wyciskali fale, nakręcali trwałą ondulację, wykonywali loki. Kolejnym zadaniem było wykonanie fryzury wieczorowej, którą młode adeptki  sztuki fryzjerskiej wykonały na zaproszonych przez siebie modelkach. Komisja konkursowa, w osobach p. Anna Gilewicz - mistrz w zawodzie fryzjer oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS nr 1, Pani Katarzyna Chadała  - pracodawca Hair Club „GAYA” z Kędzierzyna- Koźla oraz Bernadeta Orlikowska z Zespołu Kształcenia i Wychowania OWK OHP, oceniały min. dobór fryzury do modela, precyzję wykonania zadań oraz czystość na stanowisku pracy. Po długich zmaganiach konkursowych obfitujących w emocje komisja wybrała zwycięzcę, którym została Nikola Kaizik z HP w Kędzierzynie –Koźlu. II miejsce zajęła Jessica Miller, a III miejsce Kamila Sznajder. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP, które wręczyła starszy specjalista ds. kształcenia OWK OHP Bernadeta Orlikowska. Nikola Kaizik weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie dla młodzieży OHP, który odbędzie się  w terminie od 10-12 maja 2016r. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Dobieszkowie.


Na zaproszenie kadry Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu konkurs obserwowali przedstawiciele lokalnych mediów m.in. TVM – Telewizji Kędzierzyn-Koźle, Tygodnika Kędzierzyńsko-Kozielskiego Dobra Gazeta oraz Tygodnika Lokalnego 7 DNI.

Bernadeta Orlikowska

collage.jpg collage2.jpg
Uczestnicy Konkursu podczas części praktycznej Uczestnicy Konkursu podczas części praktycznej

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS