PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Europejski Dzień Pracy on-line „IT needs U – Polish IT Sector Job Day”
Wysłano 30.05.2016 o godz. 10:13:19
EURES_EJD.jpgW dniu 24.05.2016r.  Opolską Wojewódzką Komendą OHP we współpracy z Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP zorganizowały pierwszy w historii naszej instytucji Europejski Dzień Pracy on-line!
Wydarzenie pod nazwą „IT needs U – Polish IT Sector Job Day” skierowane było do polskich pracodawców działających w branży IT, w szczególności mających problem w pozyskaniu pracowników o odpowiednich kwalifikacjach na polskim rynku pracy oraz do obywateli państw Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Szwajcarii, a także Polaków przebywających obecnie w tych państwach.
Wydarzenie zakończyło się pełnym sukcesem! Zgromadzono od pracodawców 100 ofert a łącznie 227 miejsc pracy.
W wydarzeniu wzięło udział 26 polskich firm z branży IT oraz 223 osoby poszukujące pracy - z Polski, Austrii, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, Malty i Szwajcarii.
Każdy uczestnik eventu miał możliwość rozmowy „na żywo” za pośrednictwem video-czatu z przedstawicielami pracodawców, doradcami EURES oraz z osobami informującymi o programie „Twoja Pierwsza Praca z EURES” i portalu „Zielonej Linii”.
Serce wydarzenia  znajdowało się w Hotelu Filmar w Toruniu, skąd nadawano wydarzenie od 10:00-14:15 w dwóch sesjach - sesja poranna 10:00-12:00 i sesja popołudniowa 12:15-14:15. Można było zapoznać się z prezentacjami i filmami dotyczącymi warunków życia i pracy w Polsce, działań podejmowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy, a także realizowanych w ramach sieci EURES. Dostępne były również promocyjne filmy i prezentacje przedsiębiorstw IT, uczestniczących w wydarzeniu. W tym samym czasie aktywne były profile poświęcone wydarzeniu na Facebook’u, Twitterze i Golden Line, gdzie informowano o tym, co dzieje się aktualnie w „command roomie” oraz jaki materiał jest właśnie wyświetlany.
Wszystkie filmy i prezentacje z eventu można obejrzeć pod adresem http://original.livestream.com/itneedsu
Zgromadzone oferty dostępne są na stronie https://www.europeanjobdays.eu w zakładce ALL JOBS (po zaznaczeniu eventu  „IT needs U”). Jeżeli, któraś z zamieszczonych ofert okaże się dla Państwa intersująca wystarczy skontaktować się z organizatorkami wydarzenia p. Wiolettą Gonerą Tel. 56 654 70 68 wew. 33 e-mail: w.gonera@ohp.pl. lub p. Agnieszką Ryfińską  tel. 77 456 00 44 e-mail: a.ryfinska@ohp.plAgnieszka Ryfińska

1_4.jpg EURES_EJD.jpg
Zespół podczas transmisji "na żywo" w Toruniu
Pamiątkowe zdjęcie zespołu

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS