PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

"IV Wielki Piknik Rodzinny" w Kędzierzynie-Koźlu z Hufcem Pracy
Wysłano 07.09.2016 o godz. 06:55:02
3_1.jpgW sobotę  03 września 2016 roku odbył się IV Wielki Piknik Rodzinny pod hasłem: „Rodzina też jest EKKO” organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu wraz z partnerami tej inicjatywy Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kędzierzynie-Koźlu, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Hufcem Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.
 Piknik odbył się na terenie Domu Dziennego Pobytu Nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu wraz z przyległym zielonym terenem. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle p. Sabiny Nowosielskiej.
W Pikniku wzięło udział około 100 rodzin. Już od piątku nasi wolontariusze z Gimnazjum dla Dorosłych pomagali w przygotowaniach do tej imprezy. Byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie stoisk, miejsc odpoczynku, pomoc w prowadzeniu kącików plastycznych i konkurencji sportowych oraz porządek podczas pikniku. W ramach wspólnej integracji uczestnicy mieli możliwość udział w licznych konkursach z nagrodami.
Hufiec reprezentowali: komendant Hufca p. Lesław Niżankowski i wychowawca Aneta p. Kotarba-Krząkała.
Najbardziej oblegane były kąciki plastyczne, gdzie chętni mogli pomalować sobie twarz na wybraną postać czy zwierzątko, wykonać bransoletki, naszyjniki, podczepić kolorowe włosy. Można tez było skorzystać z atrakcji wioski indiańskiej: przywdziać pióropusz, mokasyny, zamieszkać w Tipi, postrzelać z łuku i zapoznać się z kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.
Dla uczestników pikniku przygotowany był darmowy poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla, waty cukrowej, popcornu, słodyczy i napojów. Wielki Piknik Rodzinny okazał się ogromnym sukcesem, w którym zasługi ponieśli wolontariusze z Hufca Pracy wykonując sumiennie powierzone im obowiązki, za co otrzymali podziękowania od Dyrektora MOPS i pracowników.


Robert Wencel

3_1.jpg 1.jpg
Zabawy z dziećmi Nasze uczestniczki malują twarze« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS