PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Podsumowaliśmy Dzień Otwarty Instytucji Rynku Pracy w Kędzierzynie – Koźlu
Wysłano 26.09.2016 o godz. 09:42:33 | Ostatnia modyfikacja: 27.09.2016 o godz.: 07:00:17

2_3_.jpgKędzierzyńsko-kozielskie jednostki OHP tj. Hufiec Pracy i Punkt Pośrednictwa wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Kędzierzynie- Koźlu działającym w imieniu Starosty Powiatu byli organizatorami Dnia Otwartego Instytucji Rynku Pracy zorganizowanego w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie – Pracy w dniu 22.09.2016 r.
W Dniu Otwartym wzięli udział przedstawiciele instytucji,  agencji pracy oraz jednego  pracodawcy.
Do dyspozycji odwiedzających były również aktualne oferty pracy zgłoszone do PUP przez pracodawców i przedsiębiorców z Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, oferty spoza regionu i oferty EURES.
Podczas Dnia Otwartego już po raz drugi zorganizowaliśmy „Kącik Malucha” pod hasłem „Poznajemy zawód od przedszkola”.


Gośćmi w Kąciku były dzieci z Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu oraz dzieci odwiedzających Urząd osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
Jego celem było zapoznanie się dzieci przez zabawę ze specyfiką zawodów medycznych. Maluchy miały możliwość wypowiedzenia się, kim chciałyby zostać w przyszłości, następnie kolorowały rysunki z zawodami medycznymi i omawiały na czym polega praca osoby na wybranym przez nie stanowisku i jakie musi posiadać predyspozycje do wykonywania tej pracy.
Dzieci spotkały się również z pielęgniarkami, fizjoterapeutą oraz stomatologiem, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca i przeszkolili je w zakresie przyjmowania właściwej postawy, prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz właściwego korzystania ze sprzętów oraz akcesoriów medycznych. Przedszkolaki miały możliwość przećwiczenia na modelu szczęki prawidłowego mycia ząbków oraz skorzystania ze sprzętu do ćwiczeń rehabilitacyjnych.


Po spotkaniu z przedstawicielami zawodów medycznych, na dzieci czekało również spotkanie z ratownikiem medycznym, który również powiedział na czym polega jego praca oraz pokazał wyposażenie karetki. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia za kierownicą karetki.
Pracodawcy z kolei uczestniczyli w prelekcji „Korzyści zatrudniania w firmie osób osadzonych oraz możliwości zatrudniania cudzoziemców”, której tematem były korzyści z zatrudnienia w firmie osób osadzonych. Uczestnicy prelekcji otrzymali również informacje o możliwości zatrudnienia cudzoziemców. Prelekcja prowadzona była przez przedstawicieli Aresztu Śledczego oraz Śląsko-Małopolskiego oddziału Straży Granicznej.


W czasie trwania prelekcji specjaliści odpowiedzieli na wiele pytań pracodawców zainteresowanych zgłębieniem wiedzy na tematy związane z przyjęciem do pracy osoby osadzonej lub cudzoziemca.
Celem Dnia Otwartego było zgromadzenie w jednym dniu i w jednym miejscu specjalistów - przedstawicieli instytucji mogących udzielić szerokiego wsparcia zarówno osobom bezrobotnym i poszukującym pracy jak i pracodawcom.
Z kolei zapraszając przedszkolaki chcieliśmy zwrócić uwagę na konieczność edukowania dzieci w zakresie zawodoznawstwa i wyboru zawodu już od przedszkola. Od najmłodszych lat powinno rozmawiać się z dziećmi o przyszłości zawodowej, zadawać im pytania, kim chcę zostać w przyszłości i dawać im szansę zapoznawania się ze specyfiką wybranego zawodu, po to aby, już jako młodzi ludzie mogły dokonywać bardziej świadomych wyborów.
Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za udział. Zapewniamy, że dobra atmosfera zachęca nas w przyszłości do organizowania tego typu przedsięwzięć.

Elżbieta Bartoszek

1_2_.jpg 2_3_.jpg
Stoisko przedstawiciela sieci EURES

Prelekcja: „Korzyści zatrudniania w firmie osób osadzonych oraz możliwości zatrudniania cudzoziemców”


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS