PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Uczestniczka Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu wzięła udział w warsztatach fotograficznych
Wysłano 09.11.2016 o godz. 09:20:22
1_7.jpgDnia 07.11.2016 r. uczestniczka Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu została zaproszona i wzięła udział, wraz z opiekunem koła fotograficzno-plastycznego, w warsztatach fotograficznych przygotowanych dla młodzieży zainteresowanej rozwijaniem swoich pasji fotograficznych.
Uczestniczka już drugi rok bierze udział w zajęciach kółka artystycznego, które działa w naszym Hufcu. W jego ramach młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na zajęciach, ale także biorąc udział w proponowanych im fotograficznych programach edukacyjnych, konkursach organizowanych przez OHP oraz miejskich i ogólnopolskich organizowanych przez instytucje zewnętrzne.
Tematem ostatnich warsztatów fotograficznych był portret studyjny. Młodzież miała szansę, w trakcie wykładu prowadzonego przez profesjonalnego fotografa, przypomnieć sobie podstawowe zasady działania aparatu fotograficznego, zapoznać się z budową i działaniem światłomierza oraz lamp fotograficznych wykorzystywanych podczas sesji fotograficznych w studiu. Wykład dostarczył także uczestnikom wiedzy na temat metod pracy z modelem pozującym do zdjęć.
Podczas drugiej części warsztatów uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykonali sesję zdjęciową modelce, którą wcześniej musieli samodzielnie przygotować: pomalować, uczesać i odpowiednio ubrać. Podczas sesji, pod okiem fotografa, wykorzystali posiadaną i świeżo zdobytą na zajęciach wiedzę. Musieli pracować z modelką w taki sposób, aby uzyskać oczekiwane artystyczne efekty.  
Okazało się, że wykonanie ciekawego zdjęcia, które usatysfakcjonowałoby młodego fotografa i pozującą modelkę, wcale nie jest takie proste jak wydawało się na początku zajęć. Młodzież zdała sobie sprawę z tego jak wiele różnych czynników i składowych musi zostać przemyślanych, żeby zdjęcie było interesujące i poprawne techniczne.
Nasza uczestniczka po zajęciach przyznała, że bardzo ciekawie i twórczo spędziła popołudnie, sporo się nauczyła i nabrała chęci do dalszego zgłębiania tajników fotografii. Cieszy nas fakt, że wśród uczestników naszego Hufca jest młodzież mocno nastawiona jest na samorozwój, podnoszenie swoich umiejętności nie tylko zawodowej oraz rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.


Beata Smutek

1_7.jpg
Uczestniczka Hufca Katarzyna Łukowska podczas warsztatów fotograficznych


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS