PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Otwarcie MCK w Brzegu
Wysłano 16.02.2010 o godz. 15:32:24 | Ostatnia modyfikacja: 17.02.2010 o godz.: 09:39:20
P1270214.JPGRealizowany od 1 maja 2009 roku projekt „OHP jako realizator usług rynku pracy” zakłada tworzenie na terenie całego kraju jednostek poradnictwa i informacji zawodowej. W jego ramach na Opolszczyźnie powstały już Młodzieżowe Centrum Kariery w Namysłowie i Punkt Pośrednictwa Pracy w Zawadzkiem.
Dnia 16 lutego w budynku Starostwa Powiatowego w Brzegu otwarta została kolejna jednostka – MCK, której celem jest pomoc młodzieży w wieku 15-25 lat w wejściu na rynek pracy.
W oficjalnym otwarciu z ramienia Opolskiej Wojewódzkiej Komedny OHP uczestniczyli między innymi Wojewódzki Komendant Józefa Ziemnik, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Tomasz Górny i Komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Brzegu Ryszard Lau.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Brzeski Maciej Stefański, Sekretarz Powiatu Krzysztof Konik, dr Irena Gniazdowska z Uniwersytetu Opolskiego, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzegu Elżbieta Neroj, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu Zbigniew Kłaczek, Witold Pietnik z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodkowie, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzegu Iwona Piechowicz,  Sekretarz Miasta Brzeg Krystyna Nowakowska - Bider, dyrektorzy szkół, w tym wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Żłobiźnie Elżbieta Jurkowska oraz przedstawiciel lokalnego medium – Gazety Brzeskiej.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Brzeski i Wojewódzki Komendant Józefa Ziemnik, po czym zaproszeni goście zwiedzili pomieszczenia MCK, a ksiądz Patryk Gołubców z Parafii Św. Mikołaja w Brzegu poświęcił je.
Po tej części uroczystości swoje pięć minut mieli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu, którzy odegrali krótkie przedstawienie dotyczące poszukiwania pracy.
Dyrektor CEiPM przedstawił gościom założenia projektu, zaznaczając, iż w Brzegu aktualnie funkcjonują już trzy jednostki rynku pracy – MCK, Klub Pracy i filia Młodzieżowego Biura Pracy. Pozwala to na zaproponowanie młodym ludziom pełnego wachlarza usług.
Po zakończeniu prezentacji wszyscy zaproszeniu goście mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i rozwiać wątpliwości dotyczące nowo otwartej jednostki.  

1.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 9.jpg P1270214.JPG

KL.jpg
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS