PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Kinowe Mikołajki w 8-4 HP Nysa
Wysłano 07.12.2017 o godz. 17:50:02

1_10.jpgW ramach prezentu Mikołajkowego wychowawcy Hufca Pracy w Nysie zorganizowali wyjście do kina dla młodzieży uczącej się w ZST, będącej jednocześnie uczestnikami naszego Hufca. Po długich debatach odnośnie wyboru repertuaru, zdecydowaliśmy się na film biograficzny w reżyserii Łukasza Palkowskiego  pt.”Najlepszy”.  Fabuła filmu inspirowana jest życiem Jerzego Górskiego - wybitnego polskiego triathlonisty i zdobywcy tytułu "podwójnego ironmana", człowieka który odbył walkę z samym sobą i swoim nałogiem narkotykowym.  Wydawać by się mogło, że Górski skazany jest na przegraną w walce ze swoją słabością. Jednak w chwili, gdy dociera on do krańca narkotykowego upodlenia, jego życie ulega diametralnej przemianie. Trafia on na odwyk do Monaru, gdzie przechodzi brutalny detoks, który choć ciężki dla bohatera, pozwala mu stanąć na nogi i powrócić do zarzuconej w dzieciństwie pasji sportowej. Finalnie Górski uwalnia się z nałogu i ustanawia rekord świata w triathlonowych mistrzostwach zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.
Film Łukasza Palkowskiego można potraktować jako cenną lekcję, pokazującą, jak cienka bywa granica, jak łatwo jest zagubić się, stracić kontrolę. Udowadnia jednak też, że nasze słabości bywają nieraz siłą, potrzebna jest tylko chęć przekształcenia słabości w siłę. Idąc za słowami jednego z aktorów grających w „Najlepszym”- najważniejsze jest, by obrać sobie cel, do którego dąży się bez względu na napotykane trudności.
W trakcie seansu, można było zauważyć ogromne zainteresowanie naszych uczestników fabułą filmu. Również po projekcji młodzież wyrażała swoje opinie, które były bardzo pochlebne. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wyjście do kina nie było tylko rozrywką, ale również lekcją skłaniającą do refleksji. Oby więcej takich projekcji w naszym polskim kinie!

Patrycja Syrowatka

1_10.jpg
Młodzież podczas seansu filmowego« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS