PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Młodzież ŚHP w Opolu w Teatrze EKO Studio w Opolu
Wysłano 22.10.2010 o godz. 12:46:17

1.jpgW inscenizacji II części Mickiewiczowskich "Dziadów" w reżyserii Andrzeja Czernika nie ma kaplicy i wiejskiej gromady, która pod wodzą Guślarza przyszła odprawić pogański obrzęd przywoływania duchów. Sceneria jest współczesna - jakaś dobrze już rozkręcona elegancka impreza towarzyska, której paru uczestników, przed zbliżającą się północą, postanawia oto urządzić seans spirytystyczny. Przywoływane duchy "nawiedzają" kolejnych uczestników seansu i przez nich przemawiają..." Zachęcona tajemniczą recenzją spektaklu, młodzież klasy IB gimnazjum oraz II ZSZ z opolskiego hufca, wybrała się do Teatru EKO Studio w Opolu na współczesną inscenizację klasycznego dzieła Adama Mickiewicza "Dziady cz.II".

Część II "Dziadów" to obrzęd, który ukazuje wierzenia i praktyki naszych praojców. Wiara w zaświaty, chęć rozmawiania z duchami naszych przodków, pozostała do dnia dzisiejszego w zmienionej już formie i nadal ekscytuje kolejne pokolenia.

Mickiewiczowskie DZIADY to sztuka, która pokazuje nasze dążenia tu na ziemi, jak i głosy zza światów, które poprzez swoje wcześniejsze, doczesne życie nie mogą osiągnąć wymarzonego spokoju. Uświadamia nam, że życie to tylko chwila, którą musimy dobrze i uczciwie wykorzystać.

Młodzież zachwyciło wystawienie "Dziadów" we współczesnej formie thrillera i pobudziło jej wyobraźnię jako widza, pokazując inny, głębszy sens sztuki. Gra aktorów - niemal dotykających widza, zaskakująca oprawa dźwiękowa spektaklu, niezwykła kompozycja świateł i surowy wystrój "ekologicznego" teatru – wywarły na tak duże wrażenie, że ten "debiut" pierwszaków z pewnością potraktować można jako udany początek przygody naszej młodzieży z teatrem.

Aneta Zarzyka

1.jpg 2.jpg

Na zdjęciu:

Dziady jako thriller

Na zdjęciu:

Spektakl porywał ekspresją

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS