PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Dopalaczom dziękujemy – nie bierzemy!
Wysłano 08.12.2010 o godz. 12:41:27

1.jpgZakończyliśmy cykl zajęć profilaktycznych w Środowiskowym Hufcu Pracy w Opolu. Od początku roku szkolnego sukcesywnie odbywały się spotkania młodzieży z przedstawicielami: Policji - panią sierżant Stefanią Hadzicką oraz Straży Miejskiej - panem Markiem Boczkowskim.


Równolegle wychowawcy ŚHP przeprowadzali zajęcia wychowawcze na temat skutków i zagrożeń zażywania środków psychoaktywnych, w tym tzw. „dopalaczy”. Specjalnie dla rodziców i opiekunów prawnych nieletnich na wywiadówkę przybył pan Marek Boczkowski –  starszy specjalista ds. szkoleń i prewencji Straży Miejskiej w Opolu.


Młodzież i rodzice dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej nieletnich, obowiązującym zakazie palenia wyrobów tytoniowych oraz zagrożeniach i konsekwencjach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych, tzw. „dopalaczy”.


Uczestnicy byli bardzo zainteresowani poruszanymi tematami, zadawali pytania, a nasi specjaliści musieli wydłużać zajęcia, aby rzetelnie omówić dręczące młodzież problemy. Uczestnicy wyrazili zainteresowanie podobnymi spotkaniami po Nowym Roku, które już planujemy. W cyklu zajęć profilaktycznych oprócz wizyt wspomnianych gości odwiedzimy na wiosnę Policyjną Izbę Dziecka.

Ewa Tulej

1.jpg

Na zdjęciu:

St. specjalista ds. szkoleń i prewencji Straży Miejskiej w Opolu Marek Boczkowski

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS