PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Projekt Krajowej Inicjatywy Młodzieżowej - „Zaczarowana dorożka”- na półmetku!
Wysłano 09.12.2010 o godz. 11:55:49 | Ostatnia modyfikacja: 09.12.2010 o godz.: 14:37:48

mlodziez_w_dzialaniu_rgb_na_Internet.jpg

Przygotowujemy Jasełka BożonarodzenioweRealizowany od 1 października br. w Środowiskowym Hufcu Pracy w Opolu projekt „Zaczarowana dorożka” zbliżył się do półmetka. Udało nam się przeprowadzić wiele ciekawych zajęć, zgodnie z harmonogramem programu.

W październiku br. grupa inicjatywna wraz z młodymi osobami ze środowiska opolskiego uczestniczyła w fantastycznych warsztatach reżyserskich a w listopadzie w warsztatach aktorskich, które prowadził pan Jan Chraboł, aktor z Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

Pan Chraboł poprowadził nas w świat prawdziwie zaczarowany, ucząc warsztatu aktorskiego, ukazał nam świat zupełnie inny, niż ten, w którym jesteśmy. Mogliśmy, pod czujnym okiem eksperta, realizować swoje marzenia. Ponadto braliśmy udział w wielu zaimprowizowanych scenkach i etiudach teatralnych, które uświadomiły nam jak ciężką pracę muszą wykonać aktorzy, aby być wiarygodnym dla publiczności. Pan Jan oprócz swojej wiedzy przekazał nam, chyba coś więcej – przekazał pasję i ogromne zaangażowanie we wszystko, co się robi w życiu.

Nadal bierzemy udział w zajęciach wokalnych, prowadzonych przez panią Beatę Pałkę,która próbuje uczyć nas ładnego śpiewania. Do utraty tchu ćwiczymy i uczymy się kolęd, co sprawia, że już coraz bardziej czujemy zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Bardzo intensywnie uczestniczymy w próbach, na których przygotowujemy Jasełka. To przedstawienie planujemy wystawić podczas uroczystych spotkań wigilijnych w Środowiskowym Hufcu Pracy w Opolu w miesiącu grudniu br., natomiast kolejne przedstawienia chcemy pokazać swoim kolegom z Domu Dziecka a także osobom starszym, które mieszkają w Domu Złotej Jesieni w Opolu. Chcemy podzielić się naszymi umiejętnościami a także sprawić, aby inni ludzie również poczuli taką magię, jaką my odczuwamy, uczestnicząc w tym naszym kolorowym i faktycznie zaczarowanym projekcie.

Chcemy podkreślić, że cała nasza grupa bardzo zaangażowała się w realizację tego przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że wszystkie nasze plany, nadzieje i oczekiwania spełnią się, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.


Patryk Zgraja

„Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji”. 

Przygotowujemy Jasełka Bożonarodzeniowe Próba z koleżankami ze Studia Piosenki Pani Beaty Pałki Etiuda teatralna Kamili Korycińskiej pod okiem eksperta Jana Chraboła

Na zdjęciu:

Przygotowujemy Jasełka Bożonarodzeniowe

Na zdjęciu:

Próba z koleżankami ze Studia Piosenki Pani Beaty Pałki

Na zdjęciu:

Etiuda teatralna Kamili Korycińskiej pod okiem eksperta Jana Chraboła

mlodziez_700_na_Internet.jpg


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS