PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Warsztaty ślusarskie dla uczestników ŚHP w Kędzierzynie – Koźlu
Wysłano 20.12.2010 o godz. 12:41:45

Młodzież w pracowniW dniu 14.12.2010r. uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu wzięli udział w warsztatach ślusarskich, zorganizowanych przez nauczyciela technologii obróbki metali Pana Andrzeja Matysiaka przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie - Koźlu.

Chłopcy mieli okazję nie tylko zobaczyć, ale również pracować na maszynach, których może pozazdrościć niejedna politechnika. Sprzęt zgromadzony w warsztatach jest na bardzo wysokim poziomie, uznany za jeden z najlepszych w Polsce.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od sal, w których uczniowie technikum gromadzą swoje prace dyplomowe.. Mieliśmy także okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwa kuźnia i „kuć żelazo póki gorące”. Prawdziwą perełką były warsztaty samochodowe i na własne oczy widzieliśmy jak doprowadzany jest do użytku Peugeot z 1936 roku! Przejażdżka tym zabytkiem będzie możliwa już za rok.

Mogę z satysfakcją przyznać, że warsztaty te były dla naszych uczestników niezwykle emocjonujące, wychowawcze i miały edukacyjny charakter. Chłopcy byli bardzo pochłonięci pracą przy swoich stanowiskach, chcąc przez ten krótki czas zdobyć jak najwięcej wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłym zawodzie. Takie lekcje, gdzie młodzież może zobaczyć „na żywo” wszystkie narzędzia i maszyny, a nie tylko ich ilustracje, cieszą się u nas wielkim powodzeniem i są godne polecenia.


Ewa Dziewanowska – Doniec

Młodzież w kuźni Młodzież w kuźni Młodzież w pracowni

Na zdjęciu:

Młodzież w kuźni

Na zdjęciu:

Młodzież w kuźni

Na zdjęciu:

Młodzież w pracowni

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS