PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obchody Światowego Dnia Praw Człowieka w ŚHP w Opolu
Wysłano 21.12.2010 o godz. 15:23:29

2.jpgSamorząd młodzieży opolskiego hufca "RUH" już po raz czwarty przygotował szkolne obchody Światowego Dnia Praw Człowieka, przypadająjące każdego roku 10 grudnia, na pamiątkę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.


Wzorem lat ubiegłych obchody poprzedzone zostały zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie – klasy I gimnazjum pracowały nad zagadnieniem praw dziecka oraz praw ucznia, klasy II – zdobywały wiedzę o prawach politycznych i obywatelskich, a trzecioklasiści o prawach człowieka, sytuacjach łamania praw i wolności ludzi oraz funkcjonującym na świecie systemie ich  ochrony i przestrzegania.


Członkowie RUH-u przygotowali, w oparciu o zdobytą podczas zajęć wiedzę, wystawę zaprezentowaną na szkolnym korytarzu. W tym roku skupiliśmy się właśnie na tym, jakie prawa i wolności przysługują każdemu dziecku i uczniowi.


Ważną częścią tegorocznej wystawy jest prezentacja działalności organizacji Amnesty International jako jednego ze sztandarów światowegoo ruchu obrony praw człowieka. Zresztą nie bez przyczyny. Tradycyjnie już – po raz czwarty – młodzież naszego hufca uczestniczy w międzynarodowej akcji "Pisania listów o uwolnienie więźniów sumienia", której organizatorem jest właśnie AI. W akcji biorą udział uczniowie klasy Ib  i IIIb gimnazjum oraz inni chętni uczniowie. Mamy nadzieję, że dzięki naszym apelom przyczyniemy się do uwolnienia lub choćby złagodzenia kar, jakie wymierzyły wobec tzw. więźniów politycznych oraz więźniów sumienia ich własne państwa.


Młodzież klas I gimnazjum rozpoczęła natomiast konkurowanie w ogłoszym w szkole z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka konkursie plastycznym ph. "Deorośli – pamietajcie o prawach dziecka"

Aneta Zarzyka

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Na zdjęciu:

Deklaracja Praw Dziecka  w wykonaniu młodzieży klasy Ib

Na zdjęciu:

Młodzież w trakcie przygotowywania wystawy

Na zdjęciu:

Wystawa została zaprezentowana na szkolnym korytarzu

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS