tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców w ŚHP K-Koźle
Wysłano 11.03.2011 o godz. 22:05:17 | Ostatnia modyfikacja: 11.03.2011 o godz.: 22:07:28

3.jpgW dniu 10 marca w Kędzierzynie – Koźlu odbył się Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej dla młodzieży OHP.

W bardzo ładnej i dużej hali sportowej „Azoty” zaplanowano rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt i chłopców w celu wyłonienia mistrza wśród młodzieży OHP z województwa opolskiego.

Otwarcia zawodów w imieniu organizatora, Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP dokonała pani Ewa Zajączkowska, specjalista ds. kształcenia i wychowania, a młodzież i opiekunów zespołów z wszystkich jednostek tj. z Brzegu, Dąbrówki Dolnej, Namysłowa, Nysy, Polanowic, Olesna ,Opola i Kędzierzyna – Koźla przywitał gospodarz zawodów Piotr Pietrzyk Komendant ŚHP w Kędzierzynie - Koźlu.

Gościem zawodów był Pan Zygmund Gajda z-ca komendanta Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, który z dużą uwagą obserwował udział młodzieży w turnieju.

W zawodach wzięło udział łącznie 70 chłopców i 50 dziewcząt pod nadzorem 16 wychowawców – opiekunów. Turniej był sędziowany przez doświadczone osoby - Pana Jana Węgrzyna oraz Pana Jerzego Fuchsa. W wyniku losowania utworzono dwie grupy chłopców po 4 drużyny i dwie grupy dziewcząt po trzy drużyny. W grupach mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Natomiast drużyny, które zajęły I miejsca w grupach rozegrały mecz o tytuł mistrza województwa, natomiast drużyny, które zajęły w grupach II miejsce rozegrały mecz o miejsce III medalowe. Chłopcy rozegrali łącznie 14 meczy wraz z meczami finałowymi, a dziewczęta 8 meczy. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły zawodniczki z ŚHP w Nysie,

II miejsce zajął zespół z ŚHP w Brzegu, a III miejsce zdobyły dziewczęta z ŚHP w Namysłowie. Z kolei w kategorii chłopców I miejsce zdobył zespół z ŚHP w Kędzierzynie – Koźlu, II miejsce zdobyli uczestnicy z ŚHP w Namysłowie, natomiast III miejsce obronili zawodnicy z ŚHP w Nysie.

Po zakończeniu zawodów Pan Zygmunt Gajda wręczył dyplomy, medale i puchary. Spośród zawodników wyłoniono również najlepszego strzelca wśród dziewcząt - Ewę Łacy z ŚHP w Nysie, która dla swojej drużyny zdobyła 7 bramek oraz chłopców - Piotra Grunda z ŚHP w Kędzierzynie – Koźlu, który strzelił ogółem 9 bramek.