PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Namysłów: Targi Edukacji i Pracy 2011
Wysłano 19.04.2011 o godz. 08:11:48 | Ostatnia modyfikacja: 19.04.2011 o godz.: 08:15:58

333.jpg13 kwietnia w Namysłowie po raz szósty odbyły się Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP oraz Powiatowy Urząd  Pracy w Namysłowie.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Starosta Namysłowski Pan Julian Kruszyński. Gości przywitała również Pani Józefa Ziemnik - Komendant Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, a także Pani Halina Bilik - Opolski Kurator Oświaty.

Wśród zaproszonych gości byli min. Wicestarosta Pan Andrzej Spór, Sekretarz - Pan Andrzej Gosławski, wójt Wilkowa Pan Bogdan Zdyb, Komendant ŚHP w Namysłowie Pani Iwona Kamińska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Dorota Surmańska oraz dyrektorzy szkół, pedagodzy i doradcy zawodowi.

Wśród wystawców były najważniejsze opolskie uczelnie: Uniwersytet Opolski, Politechnika Opolska, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu, Wyższa Szkoła im. Bogdana Jańskiego oddział zamiejscowy w Opolu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, Podyplomowe Centrum Kształcenia Ustawicznego ANDRAGOG w Opolu. Na targi przyjechały również uczelnie z ościennych województw. Swoją obecnością zaszczyciły nas uczelnie min z Katowic, Częstochowy, Wrocławia. Ponadto wśród wystawców byli lokalni pracodawcy, agencje pracy, szkoły językowe.

Dzięki targom namysłowska młodzież, która wkrótce stanie przed decyzją wyboru szkoły, znalazła się w komfortowej sytuacji i w jednym miejscu mogła zasięgnąć informacji z wielu uczelni i szkół policealnych.

Targi były doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z uczelniami, instytucjami szkoleniowo-edukacyjnymi, Agencjami Pracy Tymczasowej oraz z lokalnymi pracodawcami. Podczas targów młodzież mogła również skorzystać z usług doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie Pani Anety Świlak, jak również doradcy zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej Pana Mateusza Bielaczyc.

Targi odwiedziło ok.500 osób. Odwiedzający zostali zaproszeni do zwiedzania 60 stoisk. Imprezie towarzyszyły występy uczniów Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych z Namysłowa.

Organizacja targów została poparta wcześniejszą akcją promocyjną, dzięki której targi cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem. Przed targami wolontariusze zaangażowani w organizację targów, rozwiesili kilkadziesiąt plakatów. W lokalnej gazetce można było znaleźć ulotkę z informacją o targach, zamieszczono informację również w NTO, na stronach Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz OWK OHP. Już przed targami przekazywały one mieszkańcom informacje o zbliżającym się wydarzeniu.

Tegorocznym sponsorem targów był sklep Intermarche w Namysłowie, któremu serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie.

Barbara Rybska – Pośrednik Pracy

111.jpg 333.jpg 555.jpg

Na zdjęciu:

Uroczystego otwarcia targów dokonał Starosta Namysłowski Pan Julian Kruszyński

Na zdjęciu:

Młodzież mogła również skorzystać z usług doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie Pani Anety Świlak

Na zdjęciu:

Młodzież, która wkrótce stanie przed decyzją wyboru szkoły, znalazła się w komfortowej sytuacji i w jednym miejscu mogła zasięgnąć informacji z wielu uczelni i szkół policealnych

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS