Dzięki zachowaniom asertywnym ludzie potrafią wyrażać swoje odczucia, uczucia, przekonania oraz eksponować wartości w taki sposób, aby nie urazić rozmówcy. Osoby asertywne otwarcie używają słów „ tak” i „ nie”, w szczery sposób wyrażając swoje oczekiwania. Mówią jasno i wprost.

W ubiegłym tygodniu uczestnicy Hufca Pracy w Polanowicach przyłączali się do obchodów Światowego Dnia Liczby π. Zajęcia rozpoczęły się od lekcji matematyki, podczas której nauczycielka wyjaśniła młodzieży czym jest liczba Pi oraz kiedy i z jakiego powodu pojawiła się w matematyce.

W ubiegłym tygodniu w Oleśnie został rozegrany Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców OWK OHP. Gospodarzem imprezy był Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Oleśnie oraz Opolska Wojewódzka Komenda OHP. W imprezie wzięło udział 8 jednostek organizacyjnych województwa opolskiego: z Głubczyc, Nysy, Namysłowa, Kędzierzyna-Koźla, Olesna, Opola, Brzegu oraz Polanowic.

W ubiegłym tygodniu, młodzież Hufca Pracy w Opolu spotkała się z instruktorem ratownictwa wodnego WOPR – panem Komandorem Markiem Fortuną. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach programu ,,Młody ratownik – ratuj życie”.

14 i 15 marca w Hufcu Pracy w Nysie odbyły się lokalne eliminacje konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie fryzjer”. Konkurs adresowany był uczestników Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy w tym roku kończą naukę w zawodzie fryzjer. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży.