A teraz cofnijmy się o kilkanaście lat wstecz, kiedy nasi bliscy pisali listy i kartki. Obecnie żyjemy w czasie pandemii i jest to idealna sytuacja aby włączyć kreatywność młodzieży w przymusowej izolacji, która nie pozwala na swobodne spotykanie się z przyjaciółmi i rodziną.

Jak mówi znane powiedzenie „Człowiek inteligentny zawsze znajdzie sobie ciekawe zajęcie i nigdy się nie nudzi”. Trudno się z nim nie zgodzić - sposobów na spędzanie czasu wolnego jest mnóstwo. W czasach pandemii covid-19, wydaje się, że tego wolnego czasu niektórzy mamy w nadmiarze. Gdy wyjścia i spotkania ze znajomymi zostały mocno ograniczone, a kina, baseny i biblioteki zostały zamknięte, pojawia się pytanie: jak zorganizować sobie ten czas wolny? Co robić ciekawego, aby oderwać się od szklanych ekranów telewizorów  i monitorów?

W dniach 19-30 listopada na terenie Hufca Pracy w Brzegu odbyła się zbiórka rzeczy dla Potrzebujących Rodzin Szlachetnej Paczki. Do zbiórki aktywnie przyłączył się Hufiec Pracy w Opolu oraz Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu.

W dniu 26.11.2020 w Internacie Ośrodka Szkolenia i Wychowania odbyły się warsztaty mydlarskie pn. „Mydełka i kule” przeprowadzone przez Panią Celinę Szymik.

W tym roku z powodu pandemii, Andrzejki w opolskim hufcu, nie odbyły się w tradycyjny sposób. Obecnie korytarz szkolny, na którym znajdowało się nasze, cieszące się dużym zainteresowaniem, stoisko z wróżbami, świeci pustkami. Jest to smutny widok, ale mamy nadzieję, że niedługo młodzież powróci do szkół.