Ferie zimowe to dla niektórych uczestników okres praktyk, ale też czas, który daje możliwość odpoczynku od nauki szkolnej czy praktyk. Biorąc pod uwagę wszechobecny trend do zainteresowania światem Internetu popularyzujemy każdą aktywność, która pozwala oderwać uwagę od monitora, a skupia ją na relacjach z żywym człowiekiem, na dbaniu o kontakty, dbaniu o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

W okresie ferii zimowych 17 lutego uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu wraz z wychowawcami udali się na Lodowisko Mobilne na Stawku Zamkowym w Opolu, a następnie do kina Helios na film pod tytułem  „ Zenek”.

W ramach tegorocznej „Akcji Zima 2020” kadra Hufca Pracy w Brzegu zorganizowała zajęcia sportowe oraz rekreacyjne dla uczestników. Młodzi ludzie brali udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej ZSB w Brzegu, podczas których dziewczęta miały okazję przygotować się do wojewódzkich zawodów w siatkówkę, które odbędą się pod koniec miesiąc w Oleśnie.

Pierwszy tydzień ferii uczestnicy Hufca Pracy w Opolu spędzają na sportowo. W ramach Akcji Zima młodzież wzięła udział w rozgrywkach mini-turnieju darta oraz gry w kręgle.Chociaż nie łatwa, gra w kręgle należy do lubianych przez młodzież.

Podczas pierwszego dnia ferii tj. 10.02.2020r. odbyły się warsztaty artystyczne, które miały miejsce w Muzeum Ziemi Kozielskiej. W warsztatach udział wzięli uczestnicy Hufca Pracy z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu. Pod opieką p. Agnieszki Mecner wychowankowie wspomagali dzieci ze szkół podstawowych przy tworzeniu witraży.