Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu – Pan Dariusz Medoliński, w minioną środę uczestniczył w zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach konferencji -„Zmiana pokoleniowa – zarządzanie wiekiem na rynku pracy”, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Z okazji Roku Moniuszki w 200 rocznicę urodzin kompozytora, w Środowiskowym Hufcu Pracy w Namysłowie, młodzież miała możliwość zapoznania się z życiem i twórczością Stanisława Moniuszki.

Młodzież z Hufca Pracy w Opolu wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego. Podczas zajęć pani dyrektor CKP prezentowała możliwości kształcenia. Następnie chłopcy udali się do sal, gdzie osobiście mogli się przekonać, na czym polegają i jakie dają możliwości poszczególne zawody.

W Punkcie Pośrednictwa Pracy w Namysłowie zorganizował Giełdę Pracy dla młodzieży uczącej się, która chce podjąć pracę w okresie wakacyjnym. Pani Inga Rybczyńska przedstawicielka Agencji Pracy Tymczasowej Randstad obecnie poszukuje pracowników produkcyjnych do jednej z firm znajdujących się na terenie Namysłowa.

W Hufcu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano „Dni Otwarte OHP”. Celem głównym spotkania, w którym tradycyjnie uczestniczyli pedagodzy szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, kuratorzy Sądu Rejonowego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Hufcem, było przedstawienie oferty edukacyjnej, opiekuńczej i wychowawczej na rok szkolny 2019/2020.