Rok szkoleniowy 2018/2019 to dla działającego przy HP Nysa Klubu Aktywnych rok upływający pod znakiem troski o środowisko naturalne, dlatego w naszym kalendarzu nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Ziemi. W tym roku tradycyjne „Sprzątanie Świata” odbyło się na terenach zielonych przy Strzelnicy im. Żołnierzy Niezłomnych.

Współorganizatorami przedsięwzięcia oprócz Klubu Aktywnych byli: LOK Nysa i działające przy naszym hufcu Koło Strzeleckie. Razem z wychowawcami uprzątnęliśmy zalegające po zimie śmieci i suche liście. Zrobiliśmy też gruntowny porządek na torze strzeleckim. Wszystko po to by było czysto i bezpiecznie.


Po pracy zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami z grilla. Była okazja do rozmów i snucia planów na nadchodzący sezon. Już dziś Pan Krzysztof Hofman, Prezes Zarządu Wojewódzkiego LOK zaprosił nas na Trójbój Sportowy, który odbędzie się 30 kwietnia. Każdy z nas ma możliwość przyjść na strzelnicę i wziąć udział w zawodach. Konkurencja na pewno będzie duża jednak zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Anna Zielińska