12 uczestniczek z HP w Głubczycach, w Kędzierzynie-Koźlu, w Nysie, w Opolu oraz w Brzegu, wzięło udział w Konkursie „Najsprawniejszy w zawodzie –fryzjer”. Konkurs odbył się 26.04.2019 w Zespole Szkół Nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu. Celem konkursu było m.in. sprawdzenie poziomu przygotowania do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz zaznajamianie młodzieży z procedurami i przebiegiem tych egzaminów.

Konkurs składał się z części: teoretycznej oraz praktycznej podczas której uczestniczki musiały wykonać na główkach fryzjerskich fale i loczki oraz fryzury koktajlowe. Przewodniczącą Komisji Konkursowej była p. Irena Wróblewska – właścicielka salonu fryzjerskiego „Irena” w Kędzierzynie-Koźlu, pracodawczyni i jednocześnie egzaminator. Komisja konkursowa po ocenie wszystkich zadań konkursowych wyłoniła zwycięzców.

fryzjerki1

Uczestniczki Konkursu podczas wykonywania fryzur koktajlowych


I miejsce zajęła Justyna Sosna z HP w Kędzierzynie -Koźlu, II miejsce Wiktoria Franecka również z HP w Kędzierzynie-Koźlu natomiast III miejsce Oliwia Fulnczek z HP w Głubczycach. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, natomiast laureatki nagrody ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego OHP. Justyna Sosna będzie reprezentowała Opolską Wojewódzką Komendę OHP na Ogólnopolskim etapie Konkursu, który odbędzie się w maju w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w OHP w Pasłęku.

fryzjerki3

Wszystkie uczestniczki Konkursu wraz z modelkami

 

Bernadeta Orlikowska