Przedłużający się czas ograniczenia w funkcjonowaniu szkół, ograniczone kontakty rówieśnicze to codzienność, z która zmagamy się już od blisko roku. Wielu spośród młodych ludzi jest już zmęczonych psychicznie, przedłużającym się stanem epidemicznym.

W dniu 25 lutego 2021 roku młodzież głubczyckiej Rady Młodzieży Hufca odwiedziła „Przytulisko dla Zwierząt”, działające przy Opolskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt.

Nauka zdalna oraz pogoda, która do niedawna jeszcze utrzymywała się za oknem, nie sprzyjały długim spacerom, czy wyprawom rowerowym, dlatego zachęcono uczestników do uczestnictwa w internetowym quizie na temat sportu.

Weź POZYTYW-kę to inicjatywa zorganizowana przez młodzież Hufca Pracy w Opolu w związku z przypadającym na 23 lutego Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją.

Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Opolu wraz z pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Biura Pracy, przeprowadzili zajęcia dotyczące preorientacji zawodowej w szkole podstawowej.

W dniu 23.02.2021 uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu, a zarazem uczniowie klas I szkoły branżowej Zespołu Szkół Budowlanych, wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

W dniu 23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W związku z tym dniem, wychowawcy z Hufca Pracy w Brzegu przygotowali scenariusz zajęć dla uczestników. Na zajęciach omówione zostały metody leczenia, terapii oraz punkty wsparcia dla osób dotkniętych tą chorobą.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Kędzierzynie-Koźlu zakończyło konkurs fryzjerski „Upięcia koków”, który skierowany był do uczestników naszego Hufca, uczniów klasy III Szkoły Branżowej Zespołu Szkół nr 1.