Uczestnicy nyskiego Hufca Pracy, będący uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Nysie brali udział w zajęciach ruchowych w formie ,,wesołej’’ rekreacji i meczu w siatkówkę. Wydarzenie miało miejsce w dniu 16.10.2020 r. na sali gimnastycznej nyskiej ,,Budowlanki’’.

Dzień 16 października 2020 roku to wyjątkowa kartka w kalendarzu społeczności Hufca Pracy w Opolu. Bowiem tego dnia przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Młodzież i kadra Hufca Pracy wraz ze społecznością Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu, upamiętniła postać  Papieża Polaka, który jest również patronem Ochotniczych Hufców Pracy.

Rok 2020 zdaje się zapaść nam w pamięć w sposób szczególny. Przede wszystkim młodzież musiała nauczyć się funkcjonowania w społeczeństwie, w którym nie wszystko można, nie wszystko jest odpowiednie i na miejscu. Musieli wziąć na siebie odpowiedzialność za życie swoje, swoich rodzin i znajomych.

W minionym tygodniu korzystając z jesiennej pogody, młodzież HP w Opolu z klasy 2Ap, w ramach programu ,,Bliżej Natury’’, postanowiła wybrać się na pieszą wycieczkę w okolice siłowni na świeżym powietrzu, zlokalizowaną przy brzegu rzeki Odry.

Kim jest pszczelarz, czy każdy może nim zostać, co to ul, jaką rolę odgrywają pszczoły w naszym środowisku, w jaki sposób wytwarza się miód…? Na te i wiele innych pytań odpowiadała pani Weronika Janik z Pasieki Zarodowej w Maciejowie podczas warsztatów pszczelarskich zorganizowanych dla uczestników HP w Byczynie.

W dniu 10 października w Ośrodku Szkolenia i Wychowania jak co roku spotkali się byli wychowankowie. Po uprzednim ogłoszeniu w mediach społecznościowych, w sobotnie popołudnie do internatu ośrodka przyjechało kilkoro absolwentów ośrodka. Zgłosiły się osoby które ukończyły naukę w 2010 , 2015, i 2019 roku.

Dnia 13.10.2020  z okazji Narodowego Święta Edukacji Narodowej- Dnia Nauczyciela, uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu  i Samorząd Uczniowski zorganizowali dla swoich wychowawców HP i nauczycieli z ZSB spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku.


W dniu 14 października celebrujemy Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. W Polsce obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym w Europie ministerstwem edukacji.